Connect with us

Samospráva

Piešťany budú lákať hostí na čokoládu

Published

on

Reklama

Vo štvrtok 20. januára začína v Bratislave 17. ročník veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour a ako je už tradíciou, zúčastňuje sa ho aj Mesto Piešťany. Vystavovať bude v spoločnom stánku so Slovenskými liečebnými kúpeľmi Piešťany. Vlani sa vrámci piešťanského stánku prezentovali aj hoteliéri z Piešťan, tento rok budú vystavovať samostatne, alebo v stánku Trnavského samosprávneho kraja.

[singlepic id=9103 w=320 h=240 float=left]Spoločný stánok mesta a kúpeľov nájdete v hale B pod číslom 302. „Náš stánok bude predstavovať symbolickú spojnicu medzi mestom a kúpeľným ostrovom,  tou je Kolonádový most, na ktorom nechýba ani slávny nápis: SURGE ET AMBULA,“ hovorí Drahomíra Moretová, vedúca kancelárie primátora Mesta Piešťany. Plocha piešťanského stánku má 60 m2. Náklady na výstavu si majú mesto a kúpele podeliť rovným dielom. „Témou tohtoročného veľtrhu je kultúra v cestovnom ruchu. Ako partnerská krajina ITF Slovakiatour sa stala Česká republika. Z toho dôvodu prijalo pozvanie do nášho stánku aj naše partnerské mesto Luhačovice,“ dodáva D. Moretová.

Reklama

[singlepic id=9104 w=320 h=240 float=right]Vlani v stánku Piešťan prezentovali hotely z „mestskej“ strany Váhu, konkrétne hotel Máj a Sandor Pavillon, ich zástupcovia osobne. Tento rok ich nahradia iba ich propagačné materiály. Podľa informácií od hoteliérov bude tento rok Hotel Máj, lákať turistov do Piešťan v stánku Trnavského samosprávneho kraja, Hotel Park bude mať samostatný stánok a hotel Sandor Pavillon sa výstavy nezúčastňuje.

V roku 2010 bol hlavným motívom piešťanskej expozície na IFT Slovakiatour mestský park. Okrem veľkoformátových fotografií dotvárali atmosféru prírody živé narcisy. V [singlepic id=9105 w=320 h=240 float=left]úvode veľtrhu bola verejnosti predstavená veverička, ktorá sa stala maskotom minuloročného leta. Vlaňajším lákadlom bolo masážne kreslo či kaď z liečivým bahnom a stroj na výrobu originálnych piešťanských oblátok. Taktiež sa konala autogramiáda dvoch čestných občanov mesta – spisovateľa Dušana Dušeka a herca Juraja Slezáčka. Na otázku, aký program je pripravený na tento rok a čo bude piešťanský stánok ponúkať, čím chce prilákať návštevníkov, Drahomíra Moretová odpovedala: „Kultúrne programy v stánkoch  sú zakázané, ale prezentáciu pripravuje Monsalvy – okrem iného aj  s pralinkami s logom mesta.“

Reklama

Pre porovnanie ponuky miest na ITF Slovakiatour, napríklad mesto Skalica mieni hostí prilákať na ochutnávku „tradičných špecialít“, teda konkrétne na pravé Skalické víno a Skalický trdelník. Zaujímavosťou tohoto roka má byť u Skaličanov ukážka zdobenia Skalickej vysokej torty. Skaličania vsadili tiež na prezentáciu turistického lákadla, ktorým je Baťov kanál. Symbolizovať ho má maketa lode, pri ktorej sa bude dať odfotiť.

Autor: Tomáš Hudcovič  Foto: vizualizácia stánku – AG agentúra

Populárne články