Connect with us

Samospráva

Opravu výtlkov zaplatia z peňazí na kúpalisko alebo z úveru

Published

on

Reklama
Reklama

Rozhodnutie je na poslancoch. Rekonštrukcia ciest začne najskôr v auguste. Odhad predkladaných nákladov upravili na 650-tisíc eur.

[singlepic id=19847 w=520 h=340 float=center]

 

V máji minulého roka rozhodlo zastupiteľstvo o tom, že peniaze z predaja pozemkov pod čerpacou stanicou Fuel budú použité na výstavbu kúpaliska. Už v marci však môžu toto uznesenie zmeniť. V mestskom rozpočte chýbajú prostriedky na rozsiahlu opravu ciest. Druhou alternatívou je úver.

Reklama

Informovala o tom radnica po včerajšom stretnutí poslancov, ktorého hlavnou témou bolo hľadanie finančných zdrojov.

V oboch prípadoch odštartujú opravy ciest najskôr na prelome augusta a septembra. „Vypracovanie jednoduchej projektovej dokumentácie a proces verejného obstarávania na dodávateľa odhadujem asi na štyri mesiace. Kým by sme však zrealizovali rozsiahlu rekonštrukciu komunikácií v meste, občania môžu počítať s dočasným riešením, kedy opravíme najproblematickejšie miesta,“ vysvetlil primátor Remo Cicutto.

Definitívne rozhodnutie má padnúť na najbližšom zastupiteľstve. Služby mesta Piešťany majú v súčasnosti na opravu ciest okolo 80-tisíc eur. Upravený odhad nákladov je 650-tisíc.

Zastupiteľstvo v máji 2012 po búrlivej diskusii schválilo predaj pozemkov pod čerpacou stanicou Fuel za 778 666 eur. Niektorým poslancom sa to zdalo málo, požadovali takmer o 350-tisíc viac. Väčšina sa však nakoniec stotožnila s návrhom, aby boli tieto prostriedky viazané na výstavbu nového kúpaliska.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články