Connect with us

Samospráva

Kocuričania sa sťažujú na nezáujem radnice

Published

on

Reklama

Chýbajú im potraviny, kultúrny dom a teraz aj autobusové spoje. Mesto niektoré z nich zrušilo, pretože boli málo využívané. Obyvatelia mestskej časti vzdialenej od centra Piešťan šesť kilometrov sú nespokojní.


Zväčšiť mapu

Reklama

„Petíciu behom dvoch dní podpísalo 94 ľudí,“ povedal jej iniciátor Patrik Palkech a nazval ju protestom proti rozhodovaniu „o nás bez nás.“ Za Kocuričanov vystúpil na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Nesúhlasil so zrušením niektorých autobusových spojov.

„Chceme, aby sa o nás lepšie starali. Som rada, že patríme do Piešťan, ale nech nám nechajú autobusy, aby sme sa tam mohli dopraviť,“ hovorí Anna Pekarovičová. Zároveň je proti zvýšeniu niektorých daní a poplatkov. Starostlivosť piešťanskej radnice o mestskú časť je podľa jej názoru nedostatočná.

Reklama

Mesto argumentuje tým, že autobusy sú málo využívané. „Jeden cestujúci do Kocuríc vyjde na 5,5 až 6 eur na jednu cestu,“ povedal počas diskusie o zrušených spojoch poslanec Jozef Beňačka (nezávislý).

Podľa primátora malo škrtanie vybraných spojov jedinú alternatívu – úpravu zliav alebo základného cestovného, ktoré by sa dotklo všetkých cestujúcich.

Do Kocuríc by mohli zachádzať prímestské spoje, ale navýšenie najazdených kilometrov by znamenalo zvýšenie cestovného na danej linke aj pre tých, ktorí do tejto mestskej časti necestujú. Radnica aj tak o tom bude rokovať s Trnavským samosprávnym krajom.

Prímestské autobusy už využívajú Kocuričania aj dnes. Zo zastávky však merajú dlhú cestu k svojim domom. Tie najvzdialenejšie sú od nej podľa Patrika Palkecha 1 400 metrov.

Na frekventovanej ceste pri autobusovej zastávke chýba prechod pre chodcov a do mestskej časti nevedie ani chodník.

Text: Martin Palkovič Foto: maps.google.com

 

Populárne články