Connect with us

Samospráva

Opravia pouličné osvetlenie za 262-tisíc eur

Published

on

Reklama

Nové lampy dostanú ulice Andreja Hlinku, Staničná, Kalinčiakova, Royova, Kukučínova, Poštová a Winterova. Veľkú časť nákladov pokryjú eurofondy.

[singlepic id=37840 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Modernizácia zariadení verejného osvetlenia sa dotkne 108 kusov svetelných bodov. Opravené budú tie lampy, ktoré sú v zlom technickom stave a tiež pribudnú tri nové. Celkové náklady na tento projekt presahujú 262-tisíc eur, 95 % tejto sumy zaplatí Európska únia.

Reklama

Piešťanská radnica podala na ministerstvo hospodárstva žiadosť o nenávratný finančný príspevok ešte v roku 2010. Teraz boli zverejnené úspešné projekty. Piešťany sú jedným zo 200 miest a obcí, v ktorých zmodernizujú časť pouličných lámp.

Európska únia pôvodne vyhradila na tento projekt 17,7 mil. eur. Pre vysoký dopyt a množstvo žiadostí neskôr túto sumu zvýšili na 36,4 mil. eur.

„Som presvedčený, že popri úspore verejných financií sa zároveň zvýši bezpečnosť a zníži kriminalita“, povedal minister hospodárstva Tomáš Malatinský.

Úspora elektriny rekonštrukciou verejného osvetlenia predstavuje hodnotu 1036,22 eur/MWh s DPH. Opravava: Merná investičná náročnosť úspor elektriny, ktorá bola vypočítaná ako pomer hodnoty celkových oprávnených nákladov na výmenu jestvujúcich aj dopĺňaných svetelných bodov a vypočítaných úspor elektriny za 10 rokov predstavuje hodnotu 1036,22 EUR /MWh s DPH.V zmysle pokynov ministerstva mohli samosprávy predkladať iba projekty, ktorých cieľom bola rekonštrukcia a modernizácia jestvujúcich lámp.

Text: mp/ts Foto: Martin Palkovič

 

Populárne články