Connect with us

Samospráva

Odpad pri kontajneri je nepovolená skládka, hrozí zaň pokuta

Published

on

Reklama

Mestská polícia riešila od začiatku roka 16 nepovolených skládok. Tie stále vznikajú aj napriek tomu, že na jar prebehol zber veľkoobjemového a elektro odpadu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=T_B1f1mk4J4[/youtube]

Reklama

V rôznych lokalitách Piešťan sa od konca marca do polovice apríla uskutočnilo šesť takýchto zberov. Podľa informácií z radnice, zbierala odpad špecializovaná firma so svojim vlastným vozidlom. Spolu to bolo šesť vlečiek. Ľudia na určené miesta priniesli množstvo starého nábytku, dvere, koberce, matrace, paplóny, dosky aj elektro odpad.

Napriek tomu v našom meste stále vznikajú čierne skládky. Za nadrozmerný odpad uložený vedľa kontajnerov hrozí pokuta. Úmyselné založenie skládky však mestská polícia dokazuje veľmi ťažko.

Reklama

Podľa jej náčelníka Marcela Mihálika v tomto roku evidujú 16 takýchto skládok. Traja pôvodcovia dostali pokutu a štyria napomenutie. Všetci však museli odpad odstrániť. V ostatných prípadoch sa bude musieť o odpratanie postarať radnica.

Piešťancom sa pritom neoplatí znečisťovať mesto ani okolie Váhu, kam svoj odpad často vyvážajú. V Zbernom stredisku ho totiž od začiatku minulého roka berú zadarmo.

(red)

Populárne články