Connect with us

Aktuality

Škôlkari sú po rokoch konečne v bezpečí

Published

on

Reklama
Reklama

Rodičia detí, ktoré navštevujú Materskú školu v Zavretom kúte, si môžu čiastočne vydýchnuť. Chátrajúci objekt v areáli materskej školy nový majiteľ takmer po roku zabezpečil proti vniknutiu nepovolaných osôb.

[singlepic id=53145 w=560 h= float=center]

Objekt provizórne zabezpečený plechmi a pletivom.

Niektorí rodičia za to bojovali celé roky. Žiadali o pomoc poslancov aj radnicu. Tá budovu, kedysi slúžiacu ako sklad, vo februári 2013 predala súkromnej firme Halex, ktorá ju chcela nahradiť novým objektom. Doteraz si však nevybavila príslušné stavebné povolenia. Nezabezpečená budova, v ktorej prespávali bezdomovci, bola plná neporiadku a výkalov a až do minulého týždňa bola hrozbou pre zdravie detí.

Reklama

Po novom provizórne zabraňujú vstupu nepovolaných osôb plechy, ktoré tam osadil majiteľ po výzve z radnice. Nie sú síce estetickým lákadlom, ale účel by mali splniť.  Kedy nevyužívaný objekt zmizne však nie je isté. Firma Halex chce na jeho mieste stavať, ale zatiaľ nemá príslušné povolenia.

[singlepic id=53144 w=360 h=240 float=left]Stavebný úrad čaká podľa našich informácií na vyriešenie majetkových pomerov parcely, na ktorej je vstup do objektu a cez ktorú majú byť privedené inžinierske siete. Až potom bude môcť vydať stavebné povolenie. Keďže ide o majetok mesta, zrejme budú o vyriešení tohto problému musieť opäť rozhodnúť poslanci.

Pre rodičov je však dôležité, že ich deti sa už tak ľahko do nebezpečnej budovy nedostanú. Niektorí preto nerozumejú tomu, prečo boli ich deti vystavené nebezpečiu tak dlho. Podobný objekt pri škôlke na Staničnej ulici dala samospráva minulý rok zbúrať, nedávno na tam pribudol nový múr a boli urobené terénne úpravy.

[singlepic id=53142 w=560 h=375 float=center]

Takto to vo voľne prístupnom objekte vyzeralo v polovici mája.

(red)

Populárne články