Connect with us

Samospráva

O verejné toalety je záujem. Mesto dostalo 18 ponúk

Published

on

Reklama

Napriek obmedzeniu zo strany pamiatkového úradu môže radnica predať bývalé WC na Winterovej ulici za 23 800 eur. Za WC na Staničnej by mohla dostať 25-tisíc eur. O predaji rozhodnú mestskí poslanci.

[singlepic id=48149 w= h= float=center]

Reklama

Podľa informácií od hovorkyne mestského úradu Barbory Piovarčiovej sa oboch verejných obchodných súťaží vyhlásených radnicou prihlásilo spolu 18 záujemcov. Až desiati z nich mali záujem o bývalé toalety v tesnej blízkosti mestského parku, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou.

Práve preto pamiatkári stanovili, že pôvodné rozmery tohto objektu musia zostať zachované a stavebné úpravy sú povolené iba vo vnútri. Strecha však môže slúžiť ako terasa.

Reklama

REKLAMA

Zo zápisu z rokovania finančnej komisie zastupiteľstva vyplýva, že najvýhodnejšiu ponuku poslala mestskému úradu spoločnosť Interim s. r. o zastúpená konateľom Radovanom Ulehlom. Návrh kúpnej ceny je 23 800 eur.

O niečo viac, presne 25 020 eur, ponúkla samospráve za podobný objekt na Staničnej ulici firma Roko plus, s. r. o., ktorej konateľom je Juraj Románek.

Obe ponuky prevyšujú znaleckým posudkom stanovenú cenu budov o viac než dvojnásobok. Cenu toaliet na Winterovej ulici určil znalec na 9 100 eur a cena  záchodov na Staničnej je podľa neho o 200 eur vyššia.

Výšku ostatných doručených ponúk môže samospráva podľa jej hovorkyne zverejniť až po ukončení súťaže. „Najnižšie ponuky boli na úrovni 5-tisíc eur,“ informovala B. Piovarčiová.

Text a ilustr foto: Martin Palkovič

Populárne články