Connect with us

Aktuality

V novomestských kasárňach má vyrásť športový areál

Published

on

Reklama
Reklama

O nevyužité mestské objekty majú záujem dvaja miestni podnikatelia, ktorých cieľom je postaviť komplexný športový areál. Prvé dva roky budú platiť radnici symbolický nájom, neskôr 500 eur mesačne.

[singlepic id=49203 w=450 h= float=center]

Prenájom schválilo mestské zastupiteľstvo na svojom novembrovom zasadnutí. Podnikatelia Martin Durdík a Igor Zelenay z Nového Mesta nad Váhom predložili radnici žiadosť o prenájom pozemkov a priestorov v bývalých kasárňach. Ide o telocvičňu a oceľovú halu, ktoré spolu s okolitými pozemkami zaberajú 15 323 m2.

REKLAMA

Reklama

Ich zámerom je vybudovať moderný športový areál pozostávajúci z antukových dvorcov s tribúnami, viacúčelových ihrísk na tenis, futbal, basketbal a volejbal s umelým povrchom. Areál má slúžiť na športové vyžitie verejnosti.

„Ich zámer bol v súlade so záujmami mesta a opakovanými požiadavkami občanov mesta, preto mesto pristupuje k prenájmu časti nevyužitého areálu bývalých kasární,“ píše sa v zápisnici z rokovania zastupiteľstva.

V telocvični má podľa zámeru vzniknúť vyhliadková terasa, za ňou tenisové kurty a ďalšie viacúčelové športové plochy. Areálu bývalých kasární to môže prospieť, nakoľko je tento priestor dlhodobo nevyužívaný a chátra.

Objem finančných prostriedkov, ktoré majú byť investované, radnica ani podnikatelia nekonkretizovali. Prvé dva roky budú platiť mestu nájomné 1 eur/rok a potom 500 eur mesačne.

Text a foto: Rasťo Gavora

Populárne články