Connect with us

Samospráva

Na veľtrhy cestovného ruchu so storočnicou Thermie

Published

on

Reklama

Piešťany sa aj tento rok budú prezentovať na dvoch veľtrhoch cestovného ruchu v Prahe a Bratislave. Spoločný stánok mesta a kúpeľov bude rovnaký ako vlani. Má pripomínať Kolonádový most ako symbol prepojenia centra a Kúpeľného ostrova. Ďalšou architektonickou pamiatkou, na ktorú chcú upozorniť je hotel Thermia Palace.

[singlepic id=9103 w=320 h=240 float=left]„Hlavnou témou na výstavách cestovného ruchu pre kúpele Piešťany je zdravie. Okrem toho budú v popredí stáť oslavy storočnice secesného skvostu – hotela Thermia Palace a 40. výročie materskej spoločnosti Danubius Hotels Group,“ povedala hovorkyňa kúpeľov Jana Štefečková Beňačková.

Reklama

Podľa Jany Hlaváčovej z mestského úradu dostali možnosť prezentovať sa v spoločnom stánku aj ďalšie piešťanské hotely a penzióny: „Záujem však prejavili iba dva subjekty – hotely Máj a Sandor Pavillon. Na stánku bude ponúkať svoje sladké produkty aj čokoládovňa Monsalvy.“

Počas prvého dňa veľtrhu ITF Slovakiatour (19. – 22. januára, Incheba), ktorý je adresovaný odbornej verejnosti, sú do stánku pozvaní novinári, ktorí budú o Piešťanoch informovať prostredníctvom celoštátnych médií. V súčasnosti radnica rokuje aj s účasťou osobností, ktoré naše mesto pravidelne navštevujú a využívajú kúpeľné procedúry.

Reklama

[singlepic id=9104 w=320 h=240 float=right]Podobné to bude aj na pražskom veľtrhu Holiday World (9. – 12. februára), ktorý je od toho bratislavského väčší a každoročne zaznamenáva aj vyššiu návštevnosť. Vlani sa tam na ploche 17 tisíc m2 prezentovalo vyše 700 vystavovateľov z celého sveta a prišlo 30 tisíc návštevníkov. Aj tam chcú kúpele upozorniť na sté výročie Thermie. „Okrem toho budeme prezentovať unikátnu piešťanskú termálnu minerálnu vodu a sírne liečivé bahno, v spojení s odbornou lekárskou starostlivosťou i dôležitosť prevencie a predchádzania ochorení pohybového aparátu,“ uviedla Jana Štefečková Beňačková.

Celkové náklady na oba veľtrhy sú 16 000 eur. Mesto a kúpele ich budú znášať spoločne.

Text: Martin Palkovič Foto: vizualizácia stánku – AG agentúra

Populárne články