Connect with us

Samospráva

Na Kolonádovom moste opravia iba strechu, dotáciu 1,5 mil. eur radnica nedostala

Published

on

Reklama
Reklama

Národná kultúrna pamiatka si na kompletnú rekonštrukciu musí ešte počkať. Samospráva žiadala na tento účel príspevok z eurofondov, ministerstvo poľnohospodárstva ho však neschválilo. Už skôr dostali Piešťany 25-tisíc eur na opravu strechy.

kolonadovy most cyklisti

REKLAMA

kia akcia

Reklama

Verejné obstarávanie na rekonštrukciu zastrešenia Kolonádového mosta začalo v polovici septembra. Zákazka zahŕňa izoláciu strechy, jej vyčistenie, penetráciu podkladov a zhotovenie hydroizolačného náteru s UV filtrom. Dotáciu vo výške 25-tisíc eur na tento účel dostala samospráva od ministerstva kultúry.

Pri získaní eurofondov z rezortu poľnohospodárstva však nebola úspešná. Projekt za približne 1,5 mil. eur zahŕňal aj opravu mostovky, chodníkov, okien, stavebnej konštrukcie a elektroinštalácie. Po jeho dokončení mal na moste vzniknúť pitný pavilón aj informačné centrum.

„Predložená žiadosť o nenávratný finančný príspevok nebola úspešná,“ informoval Peter Hajnala z ministerstva pôdohospodárstva. Výzva bola podľa jeho slov zameraná na intervencie do významných nevyužitých alebo nevhodne využitých nehnuteľných kultúrnych pamiatok.

„Mesto Piešťany, ako žiadateľ v predloženej žiadosti o nenávratný finančný príspevok nepreukázal, že ide o nevyužitú, resp. nevhodne využitú národnú kultúrnu pamiatku. Tým nesplnil jednu zo základných podmienok výzvy na predkladanie tohto druhu žiadostí a predmetná žiadosť nebola posunutá do výberového procesu,“ dodal Peter Hajnala.

Prednostka mestského úradu Denisa Bartošová na septembrovom zastupiteľstve poslancom povedala, že projekt „zatiaľ neprešiel, ale ešte má byť vyhlásené druhé kolo.“

Opravu spodnej časti zastrešenia, elektrických rozvodov a svetiel v hodnote približne 90-tisíc eur realizovala samospráva v minulom roku. Išlo o riešenie najakútnejších problémov.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články