Connect with us

Komunálne voľby 2010

MUDr. Alena Štefková

Published

on

Reklama
Reklama

MUDr. Alena Štefková, 51 rokov

lekárka, Koalícia SDKÚ-DS, KDH a MOST-HÍD

volebný obvod č.2, kandidátka číslo 17

[singlepic id=7378 w=320 h=240 float=right]V Piešťanoch bývam viac ako 25 rokov. Som vydatá a mám tri deti. Toto mesto mám rada, poznám jeho klady aj nedostatky. Celý svoj pracovný život sa venujem zdravotníctvu a práci v sociálnej sfére. Viem, že tieto oblasti trpia sústavným nedostatkom financií. To sa prejavuje aj v možnostiach, ktoré máme na ich zlepšovanie. Chcem však aj povedať, že nie všetko sú peniaze. Mnoho vecí sa dá zlepšiť s minimálnymi nákladmi. Mnohým piešťancom takto dokázal pomôcť napr. Hospic Matky Božej, ktorý poskytovaním zdravotných pomôcok uľahčil mnohým rodinám ich ťažkú situáciu.

Reklama

Na veľké projekty sú ale financie potrebné. Tu vidím veľké možnosti v čerpaní fondov Európskej únie. Mohli by pomôcť pri realizácii tak potrebného zariadenia, ako je Dom pre seniorov, ktorý Piešťany potrebujú a v blízkej budúcnosti budú potrebovať ešte viac.

Samozrejme, nie je mi ľahostajný ani osud piešťanskej nemocnice, kde som niekoľko rokov pracovala. Všetci predsa chceme, aby v našom meste bolo nemocničné zariadenie s dôstojnými podmienkami hlavne pre pacientov, ale aj pre personál.

Piešťany by mali byť aj mestom, kde sa obyvatelia a návštevníci cítia príjemne. K tomu patria dobre fungujúce služby, dobré cesty, dostatok zelene. Kúpalisko a športoviská by mali byť samozrejmosťou. Aj keď naše mesto starne, zdravá mladá generácia je jeho budúcnosť.

Udržať mladé rodiny v meste predpokladá vytvárať podmienky pre vznik pracovných príležitostí. Veď koľko Piešťancov musí dochádzať za prácou do iných miest!

Na záver mi dovoľte povedať niečo o osobnej zodpovednosti. Aj keď kandidujem za koalíciu, o nejakej straníckej poslušnosti, ako sa snažia niektorí naznačovať, nič neviem. V prípade môjho zvolenia za poslankyňu mestského zastupiteľstva sa budem riadiť svojím najlepším vedomím a svedomím a zodpovedať sa budem občanom.

Vo volebnom obvode č.2 voľte kandidátku č. 17. Ďakujem.

Populárne články