Connect with us

Samospráva

Mestu Piešťany zlepšili rating na A-

Published

on

Reklama

European Rating Agency pridelila piešťanskej samospráve najlepšie ratingové hodnotenie od roku 2003. V kategórii transakcií v domácej mene je to A- a výhľad ratingu je stabilný. Radnica zaplatila za komplexné posúdenie svojej ekonomickej situácie 2 400 eur.

European Rating Agency hodnotí finančnú kondíciu piešťanskej samosprávy od roku 2003. Naposledy, v roku 2008, dostali Piešťany dlhodobé ratingové hodnotenie v domácej mene BBB+. Pred pár týždňami ho agentúra vylepšila na A-, pričom krátkodobý rating je S2 a jeho výhľad je stabilný.

Reklama

European Rating Agency toto rozhodnutie zdôvodnila najmä výškou očakávaných kapitálových grantov a transferov. Investičné plány na tento rok vníma agentúra ako veľmi ambiciózne. Pozitívne hodnotí plán realizovať projekt e-Mesto Piešťany, ktorý sprístupní občanom rôzne elektronické služby.

Pozitívnym smerom sa podľa analytikov vyvíja aj úverová zadĺženosť samosprávy, ktorá bola v minulom roku na polovici zákonom stanoveného limitu. Agentúra však upozornila aj na fakt, že radnici sa nedarí realizovať plánovaný predaj nepotrebného majetku.

Reklama

Podľa zmluvy zverejnenej na web stránke samosprávy, zaplatila radnica za vypracovanie tejto analýzy a určenie ratingového hodnotenia 2 400 eur.

Zdroj: euroratings.co.uk

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

Populárne články