Connect with us

Samospráva

Lipy robia z chodníkov na Štefánikovej tankodróm

Published

on

Reklama
Reklama

Akoby po prekážkovej dráhe musia denne chodiť obyvatelia niektorých častí Piešťan. V minulosti nesprávne zasadené stromy sú dnes vo veku, kedy dokážu postupne nadvihovať chodníky do značných výšok.

[singlepic id=30050 w=320 h=240 float=right]Na problém na Štefánikovej ulici nás upozornil čitateľ, ktorý hovorí, že s detským kočíkom sa po chodníkoch už takmer nedá chodiť a bezpečnejšie je ísť po ceste. To isté platí pre vozičkárov. Betón a asfalt sa totiž pod tlakom dospelých stromov vlní ako koberec.

Chodníky dokáže čiastočne vyrovnať ich rekonštrukcia. Poslanci vyčlenili tento rok peniaze z mestského rozpočtu na opravy na Nálepkovej ulici, kde je podobný problém. Ostatné časti mesta budú musieť počkať.

„Poškodené chodníky okolo vzrastlých stromov už boli v minulosti opravované okolo niektorých líp na ulici Pod Párovcami a Štefániková,“ informovala Barbora Piovarčiová z kancelárie primátora. „Poškodené časti chodníkov boli zarezané a následne bol odstránený nadvihnutý asfalt spolu s betónom,“ vysvetlila a dodala, že korene stromov to nepoškodilo.

Reklama

[nggallery id=1666]

Text a foto: M. Palkovič

Populárne články