Connect with us

Samospráva

Kolonáda: odstúpia od zmluvy a nájdu nového dodávateľa

Published

on

Reklama

Ani minulotýždňové rokovania primátora a zástupcu firmy Euro-building, a. s. nepriniesli výsledok. Radnica sa odhodlala k razantnému postupu.

[singlepic id=19670 w=320 h=240 float=right]Podľa prednostky mestského úradu bol termín definitívneho ukončenia rekonštrukčných prác na Kolonáde dohodnutý na 1. júna. „Nakoľko dnes zo stavby stiahli ďalších subdodávateľov je prerokované odstúpenie od zmluvy formou dohody. A takisto je prerokované, že mesto si bude nárokovať zápočet pohľadávok a záväzkov. To znamená, že budeme vyrubovať penalizačné faktúry a tieto si odrátavať od vystavených faktúr spoločnosti Euro-building,“ informovala Denisa Bartošová poslancov na mestskom zastupiteľstve, ktoré sa uskutočnilo 31. mája a dodala, že radnica bude hľadať nového dodávateľa.

Reklama

Jej slová novinárom potvrdil aj primátor Remo Cicutto: „Budeme si nárokovať penále za omeškaný termín a tie priamo odrátame od ich nárokov za vykonané práce k dnešnému dňu. Keďže nie je stavba ukončená, čaká nás obstaranie iného dodávateľa.“

Podľa zmluvy má firma zaplatiť za každý omeškaný deň asi 100 eur. Termín dokončenia bol na základe dohody oboch strán niekoľkokrát posunutý, stavba preto mešká asi 50 dní. Primátor tiež povedal, že radnica doteraz zaplatila firme Euro-building, a. s. menej než tretinu predpokladaných nákladov. Vysúťažená cena rekonštrukcie je 96 394 eur.

Reklama

Súčasný zákon o verejnom obstarávaní podľa primátora jasne hovorí aké kritéria sa dajú použiť. Poukázal na vyjadrenie premiéra Roberta Fica, že tento zákon treba opraviť, pretože napríklad nekvalitné stavebné materiály spôsobujú samosprávam škody. „Musí sa pristúpiť k iným kritériám. Môže to byť počet zamestnancov v danej firme pri vykonávaní stavebných prác, referencie a ďalšie kritériá,“ povedal Remo Cicutto a dodal, že si želá, aby bola novela zákona prijatá čo najskôr.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

Populárne články