Connect with us

Samospráva

Kocurice: Kultúrny dom je na predaj, mohol by tam byť aj obchod

Published

on

Reklama

Záujemcovia o nehnuteľnosť, ktorú už samospráva nepotrebuje, musia zložiť zábezpeku 2-tisíc eur a ponúknuť minimálne desaťnásobok. Majú na to čas do konca februára.

bankovky titulka

Reklama

Bývalý kultúrny dom v Kocuriciach je na predaj za 20-tisíc eur. Je to menej než bol ochotný zaplatiť nový majiteľ za niekdajšie verejné toalety v centre mesta. Lokalita, v ktorej aktuálne ponúkaná nehnuteľnosť stojí, je však oveľa menej atraktívna.

Objekt môže byť pritom podľa územného plánu využitý na všetky formy bývania, ale aj ako obchod. Práve ten Kocuričanom veľmi chýba. Ani nie 300 obyvateľov tejto mestskej časti musí chodiť na nákupy do Trebatíc alebo do ešte vzdialenejších Piešťan.

Reklama

Nehnuteľnosť od samosprávy získa záujemca, ktorý ponúkne najvyššiu sumu. Musí to však byť aspoň 20-tisíc eur.

Časť členov mestského zastupiteľstva sa snažila presadiť, aby bol výnos z predaja viazaný na investičnú akciu, ktorá bude realizovaná práve v tejto mestskej časti. Návrh však zastupiteľstvom neprešiel.

Kultúrny dom chce radnica predať už niekoľko rokov. Pôvodne z neho mal byť hospic, tento zámer však nedokázal investor realizovať pre nedostatok finančných prostriedkov.

Podmienky verejnej obchodnej súťaže nájdete tu.

(mp)

Populárne články