Connect with us

Samospráva

KDH predstavilo kandidátov na posty poslancov a primátora

Published

on

Reklama

Nominantom Kresťansko-demokratického hnutia na funkciu primátora je ekonóm Andrej Klapica, ktorý má zároveň podporu ďalších politických strán. Spolu s ním včera na tlačovej konferencii v galérii Fontána vystúpili aj uchádzači o kreslá v mestskom zastupiteľstve.

[singlepic id=58828 w= h= float=center]

Reklama

Andrej Klapica

Za KDH ich v našom meste kandiduje jedenásť. „Spolu s kolegami sme pripravili program, ktorý je zameraný na rozvoj Piešťan,“ povedal Andrej Klapica, kandidát na post poslanca a primátora. Jednou z hlavných tém je podľa jeho slov cestovný ruch. „Chceme, aby sa tu každý návštevník cítil príjemne, aby vedel, že je v kúpeľnom meste, a keď bude odchádzať, aby si so sebou odnášal zážitok a túžbu opäť sa sem vrátiť.“

Reklama

Podľa Andreja Klapicu s tým úzko súvisí aj ochrana životného prostredia a využitie prírodného potenciálu nášho mesta. „Ako primátor sa chcem snažiť pozývať investorov do Piešťan, aby sem priniesli nové moderné technológie, ktoré budú šetrné k životnému prostrediu a vytvoria pracovné miesta.“

V programe KDH je tiež bezpečnosť, podpora amatérskych športových aktivít, budovanie cyklotrás a ihrísk pre ľudí rôzneho veku. V oblasti vzdelávania je cieľom nadviazať spoluprácu našich škôl so zahraničnými. Prioritou je tiež sociálna oblasť a rodina.

Kandidatúru Andreja Klapicu na post primátora podporujú strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Sloboda a Solidarita, NOVA a Most – Híd. O kreslo v mestskom zastupiteľstve sa v Piešťanoch za KDH uchádzajú (vo fotogalérii v tomto poradí): ekonóm Andrej Klapica, viceprimátor Timotej Miština, stomatológ Marián Urbánek, manažér Miroslav Otčenáš, stredoškolská učiteľka Alena Bieliková, detská lekárka Alena Štefková, riaditeľ sekcie Ústavu pamäti národa Marián Gula, zdravotná sestra Dana Mihaliková, bývalý riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Peter Müller, asistent poslanca Martin Hladký a farmaceut Ján Krupa.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

Populárne články