Connect with us

Samospráva

Kampaň sa vyostrila, Mikuš podá trestné oznámenie na Uhliarika

Published

on

Reklama

Dôvodom sú podľa predsedu Trnavského samosprávneho kraja lži, ktoré šíri jeho protikandidát na post župana.

[singlepic id=48481 w=320 h=240 float=left]Tibor Mikuš o zámere podať trestné oznámenie informoval prostredníctvom web stránky samosprávneho kraja, kde bol dnes zverejnený list adresovaný primátorom a starostom. „Uhliarik nemá vlastný program a iba očierňuje dlhodobú prácu predsedu a Zastupiteľstva TTSK. Vzhľadom na to, že ide o lži, podávam naňho trestné oznámenie,“ píše súčasný župan. Kraj má podľa jeho slov so samosprávami dobrú spoluprácu, ale protikandidát sa snaží, aby boli v miestnych rozhlasoch odvysielané informácie s očierňujúcim obsahom.

Reklama

„Kampaň do volieb na predsedu VÚC, ktoré sa budú konať dňa 9. novembra 2013, je zo strany kandidáta KDH vedená mimoriadne nekalým a neetickým spôsobom. Po  nepravdivých bilboardoch boli rovnaké lži o privatizácii nemocníc šírené aj prostredníctvom letákov, plagátov a schránkovania. Celá kampaň je zavádzajúca, zneisťuje pacientov nemocníc a ich príbuzných. Ide o zámerné šírenie poplašnej správy s cieľom získať vo voľbách viac percent,“ myslí si Tibor Mikuš.

„Počas posledných 8 rokov v pozícii župana bola jednou z hlavných kompetencií Tibora Mikuša práve správa týchto nemocníc.  V tomto úplne zlyhal a dovolil, aby sa nemocnice v Dunajskej Strede a Galante dostali do kritického stavu. Teraz, keď sú v obrovskom dlhu, hrozí im exekúcia a ich budovy sú v dezolátnom stave,  župan sa snaží zbaviť zodpovednosti, predať ich finančným žralokom a tým ponechať pacientov napospas osudu. Ak ho nezastavíme, potom moje odporúčanie obyvateľom Trnavského kraja znie: nebuďte chorí,“ napísal na svojom webe 2. októbra Ivan Uhliarik.

Reklama

Občania v ten deň podľa neho prehrali bitku, ale 9. novembra by mali vyhrať vojnu. Už túto sobotu voliči rozhodnú, kto bude viesť trnavský kraj nasledujúce štyri roky. Ak žiaden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu odovzdaných hlasov, o dva týždne neskôr sa uskutoční druhé kolo volieb.

Populárne články