Connect with us

Komunálne voľby 2010

Ing. Tatiana Matejovičová

Published

on

Reklama

Ing. Tatiana Matejovičová, 52 rokov

Vedúca platobnej jednotky Ministerstva financií SR, Koalícia SDKÚ – DS, KDH a MOST-HÍD

Reklama

volebný obvod č. 1, kandidát číslo 8

[singlepic id=7425 w=320 h=240 float=right]V Piešťanoch som sa narodila a už 52 rokov aj žijem. Žijem tu, mám dvoch dospelých synov, študentov, ktorí tu tiež vyrástli a žijú. Ale nepracujem tu. Už 8 rokov dennodenne dochádzam vlakom do Bratislavy. Tam som našla vhodné zamestnanie. V Piešťanoch nie. A z roka na rok je nás čoraz viac, čo nás dochádza za prácou do Trnavy, Bratislavy, lebo v Piešťanoch si nenašli vhodné zamestnanie. A počítam, že moji synovia, keď doštudujú /informatiku, právo/, tiež si budú hľadať miesto mimo Piešťan. Pracovala som na pozícii námestníčky pre zamestnanosť na Ústredí práce, sociálnych vedí a rodiny v Bratislave. Bola som v reformnom tíme, ktorý tvoril a zavádzal do praxe nástroje na podporu zamestnanosti financované z eurofondov. Rokovala som o podpore pracovných miest s takými investormi ako Peugeot a Kia. Veľmi rada využijem svoje pracovné skúsenosti pre Piešťany. Chcela by som, aby naše deti necestovali za dobrou prácou do iných miest, do cudziny. A dá sa to.

Reklama

Moja životná skúsenosť s chorou mamičkou ma priviedla k bolestnému poznaniu. V  Piešťanoch je ťažké, ba až nemožné a na hranici fyzických možností rodinných príslušníkov zabezpečiť dôstojný život pre ťažko chorých seniorov, ktorí sa nemôžu o seba postarať. Ťažké pre tých, ktorí majú rodinu. A čo tí, ktorí žijú osamelí? Pracujem ako vedúca platobnej jednotky na ministerstve financií. A vidím, ako iné mestá vedia využiť eurofondy na pomoc slabým a sociálne odkázaným. A dá sa to aj v Piešťanoch.

Dôstojný život pre seniorov, pomocná ruka slabším a sociálne odkázaným, práca pre nás a naše deti. To sú základné ciele, ktoré chcem s využitím mojich pracovných skúseností presadzovať. Preto kandidujem za poslankyňu MsZ vo volebnom obvode č. 1, v ktorom žijem.

Dáte mi príležitosť?

Populárne články