Connect with us

Samospráva

Horúcou témou zastupiteľstva boli Kocurice

Published

on

Reklama

Pri debate o predaji bývalého kultúrneho domu v Kocuriciach sa poslanci nevyhli emóciám. Zástupcovia strany Smer na dnešnom rokovaní mestského zastupiteľstva navrhli, aby bol výnos z predaja viazaný na investičnú akciu, ktorá bude realizovaná práve v tejto mestskej časti. Radnica ponúka nehnuteľnosť na predaj za minimálne 20-tisíc eur. Záujemca zatiaľ nie je známy.

peniaze2

Reklama

Návrh na takéto blokovanie ešte nezískaných finančných prostriedkov dal poslanec Michal Hynek (Smer-SD) a podporilo ho viacero jeho straníckych kolegov. Väčšina sa s ním však pri hlasovaní nestotožnila. Návrh neprešiel.

Z pléna počas diskusie zaznelo, že zastupiteľstvo môže takéto viazanie peňazí kedykoľvek zrušiť. Podľa niektorých poslancov preto ide len o predvolebný ťah. Naposledy boli finančné prostriedky viazané pri predaji pozemkov neďaleko čerpacej stanice Fuel. Mali smerovať na výstavbu kúpaliska, ale zastupiteľstvo neskôr rozhodlo, že ich radnica použije na opravu komunikácií.

Reklama

Mesto vtedy získalo od vopred známeho záujemcu stovky tisíc eur. Tentoraz je minimálna suma, ktorú chce utŕžiť 20-tisíc eur. Nehnuteľnosť však zatiaľ iba ponúka a nie je isté, či sa do súťaže niekto prihlási.

V debate ďalej zaznelo, že takéto blokovanie peňazí, by znemožnilo realizáciu niektorých investičných akcií v Piešťanoch, s ktorými sa ráta v rozpočte na tento rok. Kocurice podľa primátora Rema Cicutta dostanú 130-tisíc eur na budovanie chodníkov. Na tento rok je tam plánovaná aj projektová dokumentácia na odvod dažďovej vody v hodnote 3-tisíc eur.

Nehnuteľnosť, ktorú sa radnica snaží opakovane predať, slúžila ako kultúrny dom. Neskôr z nej mal byť hospic. Tento zámer nedokázal investor realizovať pre nedostatok finančných prostriedkov.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články