Connect with us

Samospráva

Chystá sa rekonštrukcia hudobného pavilónu, plán je, aby bola hotová do OLKS

Published

on

Reklama
Reklama

Mesto Piešťany zverejnilo 1. marca výzvu na obstarenie dodávateľa rekonštrukcie hľadiska hudobného pavilónu v mestskom parku. Výber firmy, ktorá práce zrealizuje sa uskutoční prostredníctvom elektronickej aukcie. Víťaz súťaže by mal začať z realizáciou prác v apríli a skončiť do Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny, ktoré bude prvý júnový víkend.

[singlepic id=10669 w=320 h=240 float=left]Podľa projektu rekonštrukcie, ktorý v roku 2008 vypracovala Ing. Soňa Švecová by sa mali byť v okolí hudobného pavilónu odstránené spevnené asfaltové chodníky a taktiež spevnené plochy z prírodného kameňa pod sedadlami, avšak kameň bude po očistení použitý znova. Nové chodníky sú navrhnuté zo štrku viazaného živicami, takže budú vyzerať ako vymývaný betón. V priestore vstupu k hudobnému pavilónu z chodníka smerom od hotela Slovan je navrhnutá betónová kaskádovitá plocha s tromi úrovňami o šírke 0,8 metra, ktorá bude slúžiť ako „amfiteáter“ pre lepšie sledovanie kultúrnych podujatí.

Súčasťou rekonštrukcie je aj obnova 354 oceľových stoličiek, ktoré tvoria sedenie v hľadisku. Podľa zadania majú byť opieskované a následne povrchovo upravené žiarovým pozinkovaním. Drevené časti stoličiek by mali byť vyrobené z agátového dreva a ošetrené teakovým olejovým náterom.

Mesto ako obstarávateľ požaduje vrámci zadania päťročnú záruku. V mestskom rozpočte na aktuálny rok je na tento projekt vyčlenených 133 330 eur.

Reklama

[singlepic id=10668 w=500 h=500 float=center]

Autor: ht

Populárne články