Connect with us

Samospráva

Ceny primátora sú rozdané. Žijeme len raz je kultúrnym počinom roka

Published

on

Reklama

Za šírenie dobrého mena mesta Piešťany doma a v zahraničí odmenili rapera Ega. Osobnosťou roka v oblasti kultúry sa stal Martin Ševčovič. Za aktivity v sociálnej oblasti ocenil primátor Rotary klub a za ochranu životného prostredia Milana Koščála.

[singlepic id=40614 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

„Zlepšila náladu každému, kto ju počul, respektíve každému, kto ju má rád,“ odpovedal Michal Ego Straka na otázku, aký má jeho skladba Žijeme len raz kultúrny prínos.

Reklama

Cena primátora je preňho záväzkom. „Pred niekoľkými rokmi som sa rozhodoval, či zostanem žiť v Piešťanoch. Všetci moji kamoši skončili školy a odišli žiť do Blavy alebo niekam do sveta. Ja som sa rozhodoval, či si kúpim byt v Bratislave alebo v Piešťanoch a povedal som si, že nemôžeme všetci opustiť toto mesto a vidím, že som spravil dobre. Milujem Piešťany, pre mňa je to mesto snov a dúfam, že aj pre veľa ďalších ľudí.“

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=EBQkGckORIw[/youtube]

Osobnosťou roka 2012 v oblasti kultúry je autor výstav Young Art Show Martin Ševčovič. „Hodlám v tom pokračovať. Príprava trvá približne rok a môžem povedať, že už sa výstava pol roka pripravuje.“ O niekoľko dní odchádza do Moskvy, kde otvára prezentáciu svojich diel. Pri všetkých týchto aktivitách mu nezostáva veľa času na tvorbu. „Keď to príde, vrátim sa do ateliéru a začnem makať,“ prisľúbil Martin Ševčovič.

Komisia pre zdravotníctvo a sociálne veci odporučila primátorovi udeliť cenu piešťanského Rotary klubu, ktorého členovia už roky napĺňajú heslo Služba bez ohľadu na seba. Okrem iných aktivít pomohli v uplynulom roku získať pre Nemocnicu Alexandra Wintera zdravotnícky materiál v hodnote 150-tisíc eur. „Vždy sa budeme snažiť hľadať spôsobom, ako to rotariánske heslo naplniť a pomôcť hlavne druhým,“ povedal súčasný predseda klubu Karol Ambra a pripomenul, že cenu preberá v mene všetkých členov.

Milana Koščála ocenili za zlepšenie starostlivosti o potok Dubová a jeho postupnú revitalizáciu. Riaditeľ Správy povodia Stredného Váhu prisľúbil, že v týchto aktivitách bude pokračovať. „Chceme, aby sa dalo pod Ulicou Dominika Tatarku prechádzať popod most, aby sa chodci a cyklisti mohli vyhnúť automobilom,“ povedal Milan Koščál. Niečo podobné je podľa jeho slov v pláne aj pod Krajinským mostom, pri penzióne Benátky. „Ľudia musia prechádzať cez zložitú križovatku. Chceme sa tomu vyhnúť tak, aby sa dalo ísť popod most a vyjsť na lávku.“

Primátor Remo Cicutto udelil aj mimoriadne ocenenia. Jedno z nich dostalo v KSC Fontána 15. marca občianske združenie Pro Civitate za realizáciu projektu Historická ulička. Špeciálne poďakovanie si odniesli aj Iveta Jakubcová a Erich Kubica, ktorých navrhla oceniť Komisia pre ochranu životného prostredia MsZ.

[nggallery id=2183]

Text, foto a video: Martin Palkovič

Populárne články