Connect with us

Samospráva

Bibiána Pfeiffer z SaS: Nemali sme veľké oči

Published

on

Reklama

Strana Sloboda a Solidarita postavila do komunálnych volieb v piešťanskom volebnom obvode desať kandidátov. Osem v Piešťanoch a po jednom v Moravanoch nad Váhom a v Dubovanoch. Podľa predvolebných vyjadrení chcela byť SaS: “Oživením a štartovacím prvkom pre zobudenie sa niektorých poslancov, ktorí si už zvykli iba odsedieť si zasadnutia MsZ“. Hlavným bodom programu strany v Piešťanoch bola transparentnosť a lepší vzťah a kontakt mesta s občanom. Voličov však príliš neoslovil a strana získala iba jeden poslanecký mandát v Dubovanoch, Piešťanoch a Moravanoch obišla naprázdno. Zopár otázok na tému volieb a ich výsledku sme položili Bibiáne Pfeiffer, okresnej koordinátorke strany SaS.

[singlepic id=7752 w=320 h=240 float=left]Aký bol váš predvolebný cieľ? Odhadovali ste koľko poslaneckých mandátov by SaS mohlo v Piešťanoch získať?

Reklama

Keďže sme v politike nováčikovia, nemali sme príliš veľké oči. Našim cieľom bolo pokúsiť sa získať čo najviac mandátov, ale boli sme si vedomí, že to nebude také jednoduché. Okrem Piešťan, sme mali jedného kandidáta aj v obci Moravany nad Váhom a jedného v Dubovanoch. Milan Raffesberg bol v Dubovanoch zvolený za poslanca obecného zastupiteľstva.

Podľa čoho ste vyberali kandidátov?

Reklama

Niektorí kandidáti s nami boli od začiatku, v časoch, keď strana SaS len vznikala. Niektorí sa k nám pridali po voľbách do VÚC a aktívne nám pomáhali s parlamentnými voľbami. Všetko sú to ľudia liberálneho zmýšľania, ktorí majú záujem pracovať v prospech Piešťan. Samozrejme každý jeden náš kandidát musel spĺňať rovnaké podmienky, ako človek, ktorý sa hlási do strany. Sú to napríklad: žiaden záznam v zväzkoch ŠTB, nebyť bývalým členom komunistickej strany, mať čistý register trestov.

Analyzovali ste už príčiny, prečo sa nikto z SaS nedostal do mestského zastupiteľstva?

Zatiaľ ešte nie. Ale za seba môžem povedať, že tých príčin bolo viac. Našou hlavnou nevýhodou bolo, že nás ľudia dostatočne nepoznajú. Keďže sme ľudia bez politickej minulosti a pre väčšinu z nás toto boli prvé komunálne voľby v ktorých sme kandidovali, chýbali nám skúsenosti s vedením kampane. Svoj podiel viny má aj neochota pravicových strán, teraz konkrétne narážam na SDKÚ, sa dohodnúť na spoločnom postupe.

Čo plánujete do nasledujúcich štyroch rokov? Mienite uskutočňovať v piešťanskom regióne nejaké aktivity tak, aby sa o vašich členoch viacej vedelo, a aby sa o štyri roky nezopakovala situácia z týchto volieb?

Áno. Máme naplánovaných niekoľko aktivít, ktoré chceme začať realizovať od nového roka. Budú zamerané hlavne pre mladú generáciu nášho mesta, pretože máme pocit, že práve téma mládeže je u nás zanedbávaná.

Koľko finančných prostriedkov ste investovali do kampane? Hradil si ju každý člen samostatne, alebo kampaň financovala strana?

Kampaň si hradil každý kandidát samostatne. Celá kampaň nás stála spolu pre všetkých do 700 eur.

Autor: ht   Foto: www.facebook.com – SaS okres Piešťany

Populárne články