Connect with us

Samospráva

Autá na chodníku trápia aj ľudí na Komenského

Published

on

Reklama

Problém s parkovaním nemajú iba obyvatelia sídliska Adam Trajan. Tam sa však vozidlá zatiaľ netlačia do vnútroblokov, tesne k detským ihriskám.

[singlepic id=20746 w=320 h=240 float=left]„Vodiči parkujú autá tesne pri zadných vchodoch, čím zabraňujú aj vstupu hasičov v prípade požiaru,“ posťažovala sa Klaudia Mitrengová, obyvateľka panelákov na Komenského ulici. Vadí jej hlavne bezohľadnosť. „Rýchlou jazdou po chodníku ohrozujú aj deti, ktoré sú na ihrisku.“ Obrátila sa na hasičov, či s tým nemôžu niečo robiť z pohľadu protipožiarnej ochrany. „Odpovedali, že oni na to páky nemajú, že s autami, ktoré blokujú vchod sa stretávajú pravidelne a riešia to priamo na mieste,“ povedala K. Mitrengová. O probléme informovala aj mestský úrad a navrhla, aby bolo pri blízkej kotolni vybudované menšie parkovisko a pri vstupe na chodník osadená značka zákaz vjazdu.

Reklama

„Osadiť tam zákazovú značku nie je administratívny problém, ale pani Mitrengovej sme odporučili, aby sa na domovej schôdzi dohodli aj s ostatnými obyvateľmi. Neradi by sme tam dali zákaz bez náhradného riešenia,“ povedala vedúca referátu územnej správy Jana Vitková. Na mieste sa bola pozrieť a myslí si, že je možné vybudovať malé parkovisko, približne tam, kde to navrhuje obyvateľka lokality, ktorá by rada skvalitnila svojím snažením bývanie pre všetkých.

[singlepic id=20748 w=320 h=240 float=right]„Toto všetko by mala riešiť projektová dokumentácia,“ povedala J. Vitková a pripustila, že ak sa obyvatelia paneláku dohodnú a vznikne spoločná iniciatíva, potrebné prostriedky môžu byť zaradené do budúcoročného rozpočtu.

Reklama

Na podnet Klaudie Mitrentgovej už radnica opravila detské ihrisko. „So Službami mesta Piešťany a s pánom Urbánkom z mestského úradu mám dobrú skúsenosť. Boli ochotní pri žiadosti o rekonštrukciu ihriska. Prebehli tam úpravy terénu, nové nátery, nové lavičky aj hrací prvok. Žiadali sme aj o oplotenie kvôli psíkom, ale na to peniaze tento rok nenájdu,“ uzavrela K. Mitrengová.

[nggallery id=1139]

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

Populárne články