Connect with us

Rozhovory

Wakeskating je aj o porušovaní pravidiel

Published

on

Reklama

Jazda po Průhonickom jazere, ktoré je zapísané do zoznamu UNESCO bola naozaj tajná. V krátkom rozhovore nám to potvrdila majsterka sveta vo wakeskatingu Zuzana Vráblová. Okrem toho prezradila, že podobné akcie organizujú so svojimi kamarátmi aj v okolí Piešťan.

Naozaj to bola utajená akcia? Zdá sa totiž, že tam bol dosť veľký štáb.

Reklama

Mohlo by sa zdať, že to nebolo tajné, podľa toho ako super nám vyšlo to videjko. Našťastie nás nikto neprichytil okrem turistov, ktorým sa to veľmi páčilo. Pravda je, že sme do toho fakt išli bez povolenia. Štáb mal 25 členov, ďalej traja jazdci, kameramani, fotografi, produkcia, operátori navijaku, dievčatá na vysielačkách, ktoré dávali pozor pri každom vchode do areálu… A to tam bol zákaz točenia na kameru, vstupu do vody, lyžovania :) Tak sme dali ´breaking rulez times´.

Wake na Průhonickom jazere:

Reklama

[vimeo width=“522″ height=“350″]http://vimeo.com/26881644[/vimeo]

Kedy a ako dlho sa toto video natáčalo?

Natáčali sme to na konci júna a cela akcia trvala tak dve hodky, museli sme sa ponáhľať! Z toho sme boli na vode max 40 minút a potom sme dotáčali ostatné zábery (vlámanie, utekanie).

Organizuje sa niečo podobné aj v Piešťanoch a okolí? Môže sa stať, že ťa náhodní okoloidúci uvidia na nejakom ďalšom netradičnom mieste?

Jasné! V Piešťanoch a okolí, proste niekde, kde sa nájde dobré miesto, chodím takto jazdiť s mojou LC (Lodenica Corporation) partičkou. Jazdili sme na Dubovom, na Prúdoch, potom napr. ten potôčik pri Ratnovskej zátoke v decembri! Na Drahovských jazerách a tam sme vlastne aj jazdili, keď boli minulý rok záplavy, ale nie na jazere, ale na zatopenom súkromnom poli, odkiaľ nás vyhodili :) a tiež na preliatom Váhu v Moravanoch. A momentálne si plánujeme jeden illegal spot v Bratislave.

Wake na potoku:

[vimeo width=“522″ height=“350″]http://vimeo.com/16694721[/vimeo]

Aké sú tvoje posledné úspechy a na čo sa chystáš najbližšie?

Tento rok som sa zatiaľ zúčastnila medzinárodných pretekov Wake Contest Zadar, ktoré sa mi podarilo vyhrať, z čoho sa samozrejme moc teším. Ale hlavná pretekárska sezóna ešte len príde. Tento víkend ma čakajú majstrovstvá Slovenska v Košiciach, potom majstrovstvá Európy v Belehrade a ešte rôzne medzinárodné preteky v septembri.

Ako sa pripravuješ na preteky? Je to pre teba naozajstná športová drina alebo skôr relax?

Ako sa to vezme, nemôžem povedať, že by som dajme tomu každé ráno vstavala, aby som v konkrétnom čase alebo v nejakých fázach jazdila na vode. Na vodu idem viac menej kedy ja chcem a mám na to chuť. A to je každý deň a o to mám väčšiu motiváciu. Viem, že to sama chcem a nerobím to pre nikoho, napr. trénera, lebo v tomto športe tréner neexistuje. Ako jazdci sme si trénermi jeden pre druhého, dávame si rady navzájom, hecujeme sa do nových trikov, prekážok a je to pri tom veľká sranda aj keď koľkokrát sa rozsekáme na vode alebo prekážke. Takže dá sa povedať, že je to na jednej strane aj športová drina, ale na druhej strane veľká zábava!

Aj z videa, ktoré na svoj web zavesil jeden z najväčších sponzorov adrenalínových športov sa zdá, že si sa dostala medzi svetovú špičku, aký je to pocit?

Jasne, moc sa z toho teším! A rada využívam možnosti, ktoré sa mi ponúkajú cestovanie, absolvovanie pretekov, rôznych exhibícií… Veľmi si to vážim! A preto by som aj touto cestou chcela poďakovať všetkým, ktorí sa o to pričinili, na čele s mojimi rodičmi.

[vimeo width=“522″ height=“350″]http://vimeo.com/19739269[/vimeo]

Autor: Martin Palkovič

REKLAMA

 

 

Populárne články