Connect with us

Aktuality

Prvého PN-inline sa zúčastnilo 264 ľudí a dvaja psíkovia

Published

on

Reklama
Reklama

V sobotu 13. augusta podvečer sa Piešťanmi “prehnal“ pelotón 264 korčuliarov a cyklistov, ktorí sa zapojili do akcie PN-inline. V našom meste sa akcia konala po prvý raz a usporiadali ju ľudia z BA-inline, ktorých podujatie má v hlavnom meste už 8-ročnú tradíciu. Každej jeho jazdy sa zúčastňuje okolo 1000 jazdcov. V Piešťanoch sa prejavilo, že silné zázemie tu majú cyklisti, z 264 účastníkov ich bolo 91. Do Piešťan zavítali aj korčuliari z Bratislavy a Nitry.

Záujemcovia o prvú hromadnú jazdu tohto charakteru v Piešťanoch si dali zraz na Námestí slobody. Zaujímavé kúsky im tu predviedli vrámci svojej exhibície chlapci z i-riders.sk. V ich podaní sa slalom medzi 80 cm vzdialenými minikuželmi zmenil na korčuliarsku ekvilibristiku. Keďže inline a online sú si veľmi blízko, bolo súčasťou akcie aj oficiálne spustenie free wifi v centre Piešťan.

[youtube width=“520″ height=“350″]http://www.youtube.com/watch?v=xr6S7onMBdU[/youtube]

Krátko po 19-tej hodine sa desiatky korčuliarov a cyklistov vydalo na deväť kilometrovú trať ulicami Piešťan. Nám. Slobody, Nitrianska, Alexandra Dubčeka, Slnečná, Veterná, Dlhá, Školská, Sládkovičova, Teplická, Staničná, Andreja Hlinku, Sasinkova, Štúrova, Winterova, Kuzmányho, cez park, Winterova, Rázusova, Nám. slobody – tu všade ste ich mohli stretnúť, 264 ľudí a dvoch psíkov, ktorí sa tiež poriadne zapotili.

Reklama

[youtube width=“520″ height=“350″]http://www.youtube.com/watch?v=nekHC0ocx6A[/youtube]

Jazdu po Piešťanoch si účastníci užili, i keď pri korčuľovaní Dlhou ulicou si nejeden z nich myslel svoje. Tí čo majú za sebou napríklad jazdu v Bratislave, jednoznačne skonštatovali, že piešťanské cesty sú horšie, teda keď sa porovnávajú tie, po ktorých sa išlo. V pelotóne sa pohybovali tiež dvaja záchranári na bicykloch, avšak našťastie sa nikomu nič nestalo, a tak boli bez práce a mohli si vychutnávať prejazd podvečerným mestom.

Organizátorka Lea Hurbanová vyjadrila spokojnosť s účasťou. Ak zoberieme do úvahy, že súbežne s PN-inline sa konal festival Grape a taktiež hody v Trebaticiach, kde bolo veľa mladých ľudí, tak pri nasledujúcom PN-inline majú Piešťany potenciál tromfnúť účasťou aj väčšie mestá.

Pozrite si veľkú fotogalériu a možno sa na niektorej fotke nájdete aj vy.

Registrovaní úžívatelia na portáli PNky.sk si fotografie vďaka hugophoto agency môžu stiahnuť vo vyššom rozlíšení.  Okno na prihlásenie a registráciu nájdete na stránke  úplne vpravo hore. Po prihlásení si fotografie môžete stiahnuť na tomto mieste. Registráciou získate taktiež služby newslettru.

[member]Kliknite na túto linku a stiahnite si zip súbor so všetkými fotografiami (43 MB) alebo si vyberte podľa čísla v galérii iba konkrétnu fotografiu. Rozlíšenie fotografií je 1600×1067 px. Fotografie sú určené na osobné použitie. Nesmú sa publikovať v médiach a používať na komerčné účely bez súhlasu autora .[/member]

REKLAMA

[nggallery id=1006]

Autor: ht Foto: Tomáš Hudcovič – hugophoto agency

Populárne články