Connect with us

Komunálne voľby 2010

Rozhovor s kandidátom na post primátora Piešťan Jozefom Drahovským

Published

on

Reklama
Reklama

Prinášame Vám rozhovory so šiestimi kandidátmi na post primátora Piešťan s výnimkou Rema Cicutta, ktorý na našu ponuku nereagoval. V nasledujúcich riadkoch si môžte prečítať odpovede Jozefa Drahovského (35 rokov, softvérový inžinier), ktorý kandiduje v blížiacich sa komunálnych voľbách ako nezávislý kandidát.

[singlepic id=6353 w=350 h=350 float=right] Prečo ste sa rozhodli kandidovať?

Prvým impulzom bolo, že som videl kandidátov, ktorí sa prihlásili do volieb na miesto primátora a druhý impulz, že tu žijem, chcem tu stráviť ďalšie roky, a tak mi nemôže byť táto situácia ľahostajná. Nemôže mi byť jedno, kto bude viesť toto mesto.

Čo považujete za najväčší problém Piešťan v súčasnosti?

Reklama

Problém mesta je v tom, že ustrnulo, ľudia, ktorí tu žijú majú už taký zabehnutý stereotyp, veľmi málo ľudí očakáva, že sa niečo zmení, ak ich ale nikto nenaštartuje, sami preto nič neurobia. Treba, aby im niekto dal impulz a smer, inak sa nič nepohne.

Myslíte, že primátor má právomoc a možnosti, aby ako to nazývate Vy, mesto prebudil a rozhýbal?

Primátor musí mať určitú charizmu. Podľa mňa je v moci primátora, aby motivoval, delegoval konkrétne veci a zadával úlohy, čo treba robiť. Môže presadzovať svoju predstavu, a môže ukázať ľuďom kam treba ísť, aby sme niečo dokázali.

Čo by ste ako prvé urobili Vy, ak by ste sa stali primátorom?

Prekáža mi roztrieštenosť v meste, každý si hľadí predovšetkým na vlastné záujmy. Potrebovali by sme zjednotiť ľudí, a zapojiť tých, čo sú apatickí.

Tak sme vo fáze, že ste už zapojili ľudí, čo konkrétne by ste ďalej riešili?

V prvom rade treba naštartovať cestovný ruch, ktorý by mal byť pre Piešťany dominantným. Nejaká priemyselná výroba alebo ťažký priemysel pre Piešťany nemá význam. Treba hľadať riešenie, aby stúpla návštevnosť a atraktivita mesta.

Aké sú Vaše najväčšie priority?

Rozvoj cestovného ruchu, vytvorenie pracovných miest, podpora aktivít pre mladých a rodiny s deťmi, podpora aktivít pre starších ľudí, napr. domov dôchodcov, denné centrum, kde by sa mohli stretávať a v neposlednom rade doprava a infraštruktúra, osobne by som zdôraznil riešenie situácie okolo Krajinského mosta.

Ako by ste sa charakterizovali?

V prvom rade som veriaci človek, moje správanie vychádza z kresťanskej morálky, som tolerantný, ústretový, ochotný riešiť konflikty, na strane druhej som zásadový a kreatívny.

Budete mať čas venovať sa primátorským povinnostiam ako otec šiestich detí?

Práve ako otec šiestich detí si viem výborne rozdeliť čas, viem skoordinovať dôležité priority.

Máte podporu v rodine?

Manželka trochu moju kandidatúru iniciovala, ostatná rodina bola najskôr prekvapená, čo som si to vymyslel, ale dnes po troch týždňoch už ma podporujú a schvaľujú moje rozhodnutie.

Kandidovať ako nezávislý je pre Vás výhoda alebo nevýhoda?

Určite výhoda. Ja nemám rád politiku, čo sa týka politických strán. Aj miesto primátora považujem skôr za riadiacu ako politickú funkciu. Myslím si, že na túto funkciu predpoklady mám, keďže som vyštudoval na Fakulte managementu UK v Bratislave, nazbieral som skúsenosti s riadením ľudí na projektoch v súčasnom zamestnaní a tento rok som zorganizoval aj Piešťanský pohár v lesnom behu, ktorého sa zúčastnilo viac ako 250 pretekárov.

Boli ste niekedy členom niektorej politickej strany?

Nie, nikdy.

Zhovárala sa Petra Adamcová

Populárne články