Connect with us

Reklama

Záhradkárom a milovníkom pôdy poradí známy odborník profesor Hričovský

Published

on

Reklama

Viete, že ovocné stromčeky je najlepšie sadiť od 15. októbra? A čo je dôležité, aby sa ujali práve vo vašej záhradke? Poznáte, aký bohatý sortiment odrôd vlastne existuje a ktoré sú vhodné pre náš región? Na tieto a podobné otázky dostanú odpoveď návštevníci na Otvorení jesennej sezóny s obľúbeným odborníkom, profesorom Ivanom Hričovským, ktorý sa koná v sobotu 18. októbra od 11,00 h v areáli záhradného centra Plantex vo Veselom pri Piešťanoch.

da3940f301

Reklama

Všetkým záhradkárom a milovníkom práce s pôdou bude radiť ako na výsadbu ovocných stromčekov v jesennom období čestný predseda Slovenského zväzu záhradkárov prof. Ing. Ivan Hričovský, DrSc., doctor honoris causa, ktorý pravidelne navštevuje akcie Plantexu.  Na návštevníkov čakajú  aj ďalšie zaujímavé prednášky – Ing. Peter Kováč porozpráva o sortimente odrôd ovocných drevín, Ján Hlinka vysvetlí, aký vplyv má záhradnícky substrát pre ujateľnosť ovocných drevín a ďalšie.  Pripravené bude aj chutné občerstvenie a možno i ďalšie prekvapenia!

marec_042

Reklama

Nezabudnite – sezóna predaja ovocných stromčekov začína  už od 15. októbra. Príďte si do Platexu  po dobré stromy – okrem nich si môžete vybrať aj kvalitné sadenice jahôd, okrasné dreviny, kvety, záhradkárske potreby ale aj chutné jablká, slivky, hrozno či ovocné šťavy. Ste vítaní!

IMG_1147

(PR, foto: Plantex)

Populárne články