Connect with us

Reklama

Posledný deň leta

Published

on

Reklama
Reklama

Nádherný slnečný sobotný deň, navyše posledný deň tohto leta, som využil na prechádzku Piešťanmi. Chystal som sa na ňu už dlhšie, lebo som chcel kúpiť nový byt, no moje pracovné povinnosti spôsobili, že v meste som nebol už veľa, veľa mesiacov, pričom teóriu som mal jasnú: „radšej raz vidieť ako stokrát počuť“.

Úplne bez predsudkov a predprípravy, len tak, či ma niečo nové nezaujme, som teda vykročil mestom. Zobral som to krížom cez celé Piešťany, od Sĺňavy po Hlbokej, Dlhej, Kúpeľnej, okolo Auparku, Mestského parku a ďalej po Valovej a Tematínskej, v podstate až k Letisku. Na moje prekvapenie som zistil, že novostavieb s bytmi vôbec nie je až tak veľa, ako som si predstavoval. S malými odbočkami, keďže stavby sa nedržali len mnou stanovej trasy, som po ceste narazil iba na tri. Dve z nich sa ale nachádzali pri hlavnej ceste, tak som ich hneď vylúčil, hľadal som totiž niečo tiché. V tomto smere ma hneď zaujala tehlová novostavba, vkusne osadená, skoro až v idylickom prostredí pri Biskupickom kanáli, ďaleko od všetkého dopravného ruchu, ale zato dostatočne blízko od centra mesta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Keďže sa na stavbe aj v sobotu pracovalo, skúsil som požiadať stavbyvedúceho, či by mi stavbu neukázal a prípadne niečo o nej nepovedal, lebo informácie predajcu som si vedel živo predstaviť: najlepšie, najkrajšie, najlacnejšie, najvýhodnejšie, …, pričom realita môže byť úplne iná. Najprv som rozmýšľal, že si niečo vymyslím, aby ma na stavbu pustil, ale nakoniec som bol milo prekvapený, keď mi podal signálnu vestu a prilbu s tým, že ma po stavbe prevedie. Boli už urobené všetky hrubé murárske práce, osadené okná, dokončená strecha a vnútorné rozvody a v niektorých bytoch už robili omietky, pričom ma zaujali aj nie celkom bežné a tradičné riešenia a možnosti, ako napríklad „vysúvací balkón“, rozvod 380 V, vlastné kúrenie, či predzáhradky. Krásne výhľady a svetlosť bytov ma natoľko očarili, že keď mi stavbyvedúci ukazoval pripravené výťahové šachty a pivnice, takmer som ho ani nevnímal. Precitol som a pozorne počúval, až keď ma informoval o parkovacích miestach a januárovom termíne dokončenia a taktiež o možnostiach dať do svojho bytu aj vlastnú myšlienku, ktorú stavbári následne zrealizujú. Rozhodne možnosť vidieť svoj byt už počas „výroby“ a spolupodieľať sa na jeho konečnom vzhľade a vybavení ma oslovila. O cene hovoriť nechcel, nakoľko toto nebolo v jeho kompetencii a ani nevedel, ktoré byty ešte voľné sú a ktoré nie, tak ma nasmeroval na investora a na realitnú kanceláriu, ktorá predaj zabezpečuje, čo som si samozrejme vedel zistiť aj z  pútača priamo na stavbe, ale osobný prístup rozhodne potešil.

Reklama

Plný dojmov a úvah, dokonca až akýsi netrpezlivý, som hneď v pondelok zavítal do piešťanskej realitnej kancelárie AB Contact, s.r.o., nech mám reku ucelenú predstavu vrátane ceny, aby som mohol porovnávať s inými ponukami. Pravdu povediac som už ale bol dosť nalomený, že „idem do toho“, pokiaľ by samozrejme cena nebola úplne ustrelená. Keď mi ale v kancelárii nacenili byt, ktorý som si na stavbe vybral, zostal som opäť až ohúrený v tom pozitívnom smere a keď ma informovali ešte aj o možnosti okamžitej zľavy pokiaľ viem zaplatiť, napríklad aj len časť kúpnej ceny, ešte v priebehu výstavby, pričom možnosť čerpať hypotekárny úver považujú za samozrejmosť, …  ďalej som neváhal.

Doteraz som počúval ako moji známi a kamaráti keď kupovali byt hľadali a rozhodovali sa dlhé mesiace, takže sa mi zdá až neuveriteľné, že ja počas jednej prechádzky som našiel byt, ktorý mi plne vyhovuje. Žeby zle hľadali, alebo žeby to bolo tým posledným dňom leta ??? Skúsiť to môže každý, veď za pozretie človek nič nedá a kto vie, tiež možno počas prechádzky a myslím, že to ani nemusí byť nevyhnutne v posledný deň leta, po brehu Biskupického kanála, možno niekto nájde pre seba aj to správne bývanie. Minúť sa to nedá, bytový komplex EQUIS na Čachtickej ulici je v Piešťanoch len jeden. Určite to bude aspoň príjemný zážitok a spestrenie prechádzky.

(PR článok)

Populárne články