Connect with us

Novinky

Sezóna jahôd a samozberu je v plnom prúde, viete aké odrody sa u nás pestujú?

Published

on

Reklama
Reklama

Chutné červené plody jahodníku, asi pozná každý, ale viete tiež, aké odrody sa pestujú v našich podmienkach a ktoré z nich sú vhodné napríklad na dlhšie skladovanie? Najväčším pestovateľom jahôd v okolí Piešťan, ktorý od 31. mája ponúka aj samozber jahôd na svojich poliach v Borovciach a v Bučanoch je spoločnosť Plantex Veselé. Odborníci z Plantexu Vám prinášajú aj zopár zaujímavých informácií o jednotlivých odrodách jahôd, ktoré práve dozrievajú.

IMG_9493

 

V Bučanoch sú vysadené odrody Clery, Jolly, Arosa a Darselect. Na jahodovisku v Borovciach nájdu záujemcovia Clery, Jolly, Elianny, Asia a Sonata. Presné rozpisy zberov a informácie o tom kedy je otvorené, nájdete na www.plantex.sk i na FB stránke spoločnosti.

Reklama

jahody1

A tu je zopár informácií o ponúkaných odrodách:

darselect

Darselect

Plod je veľký, kužeľovitý, často predĺžený, stredne lesklý, dužina je svetločervená až tehlovočervená a pevná. Vysoká kvalita plodu – vyvážený pomer cukrov a kyselín počas celého obdobia zberu je zárukou pravej jahodovej chuti.

CleryClery

Plod svetločervený, pevný, plný, kužeľovitého tvaru. Dužina je plná, nemá dutú časť.

jolyJoly

Plod je v tvare zrezaného kužeľa, jasnočervenej farby, veľmi pevný s vynikajúcou sladkou dužinou, pripomínajúcou chuť ananásu a s aromatickou vôňou.

ArosaArosa

Plod je jasne červený, veľký, dlhého, pravidelného kónického tvaru, s veľmi pevnou aromatickou dužinou.

SonataSonata

Veľký, lesklý, jasnočervený plod, vnútorná strana je ružová. Má pravidelný kónický tvar a počas skladovania nestráca farbu.

EliannyElianny

Veľmi chutný, veľký, lesklý, pevný plod s vysokým obsahom cukrov, široko kónického tvaru. Má dobré skladovacie vlastnosti.


AsiaAsia

Odroda s plodmi predĺženého kónického tvaru jasne červenej farby. Má atraktívnu chuť aj vďaka vysokému obsahu cukru a dlhšiu trvácnosť.

Informácie ako postupovať pri samozbere nájdete tu a o pár dní vám prinesieme aj niekoľko jahodových receptov.

PR

Populárne články