Úvod Bývanie a Reality Používanie QR kódov pri čítaní mesačníka Bývanie a Reality

Používanie QR kódov pri čítaní mesačníka Bývanie a Reality

REKLAMA

QR kód je dvojrozmerný čiarový kód, ktorý vyvinula japonská spoločnosť v roku 1994. Skratka „QR“ [kjú ár] pochádza z anglického označenia Quick Response (Rýchla reakcia).

Princíp použitia spočíva v tom, že QR kód vytlačený na papieri sa zosníma fotoaparátom. Softvér v mobilnom telefóne či tablete následne dekóduje informáciu obsiahnutú v kóde a prenesie užívateľa na konkrétnu web stránku. QR kód sa postupne stáva štandardom a mnohé mobilné telefóny so vstavaným fotoaparátom majú aplikáciu na čítanie týchto kódov už predinštalovanú.

Ak tomu tak nie je, jednoducho si môžete stiahnuť jednu z mnohých aplikácií cez “Google Play” v mobilnom telefóne alebo tablete, ktorý používa systém Android. Zariadenia ako iPhone, iPad alebo iPod touch, majú fotoaparát schopný automaticky QR kódy rozpoznať bez nutnosti inštalácie spomínanej aplikácie.

Soltec Job
QR kódy – výhody používania

– v priebehu pár sekúnd sa dostanete na web stránku realitnej kancelárie alebo inej firmy

– ak sú QR kódy použité pri konkrétnych nehnuteľnostiach či produktoch, jednoduchým zosnímaním kódu fotoaparátom ste presmerovaný na konkrétnu ponuku obsahujúcu viac fotografií a informácií o nehnuteľnosti či produkte

– v prípade, že sa vám nechce listovať časopis v jeho papierovej forme, načítaním kódu z titulnej strany časopisu sa rýchlo dostanete k digitálnej verzii aktuálneho čísla Bývanie a Reality.

Veríme, že postupná aplikácia QR kódov sa stane užitočným prepojením medzi tlačeným formátom Bývanie a Reality a digitálnym obsahom na web stránkach našich partnerov.

Aktuálne číslo mesačníka Bývanie a Reality nájdete tu:

Ak chcete každý mesiac dostávať tzv. zajtrajšie noviny – odkaz na digitálnu verziu nového čísla Bývanie a Reality emailom a to s jednodňovým predstihom pred jeho tlačenou verziou, zadajte svoju emailovú adresu do formulára na stránke:

http://www.effective.sk/byvanie-a-reality

Vaša emailová adresa bude použitá výhradne pre zasielanie odkazu na digitálnu verziu najnovšieho čísla Bývanie a Reality.

PR  Ilustr. foto: Mitya Ivanov / Unsplash

REKLAMA