Connect with us

Novinky

Ovocinári dopestovali špeciálne jablká so srdiečkami, či smajlíkmi – potešte nimi svojich blízkych

Published

on

Reklama

Ovocinári zo spoločnosti Plantex vo Veselom neďaleko Piešťan dopestovali špeciálne jablká odrody Pinova, ktoré zdobia srdiečka, či smajlíky. Určite potešia vašich partnerov na sviatok sv. Valentína, ale úsmev a obdiv vyčaria zaručene aj potom.

Vypestovať takéto krásne jablká je náročný proces. Najprv je potrebné vybrať vhodné jablko, nalepiť špeciálnu nálepku, obtrhať okolo neho listy, aby naň dopadali slnečné lúče a jabĺčko sa vyfarbilo. „To nám však nezaručí, že máme vyhraté. Niekdy jablko predčasne opadne, inokedy doňho ďobnú vtáci, alebo sa môže poškodiť pri manipulácii,“ hovorí Mária Bednárová zo spoločnosti Plantex. Pri vysokých teplotách hrozí, že jablko môže dostať úpal a spáli sa. Napriek všetkým týmto rizikám a procesu, ktorý trvá niekoľko týždňov, sa pestovateľom podarilo pre vás s láskou pripraviť úsmev vyvolávajúce produkty.

Reklama

S láskou ho môžete darovať aj vy vašej láske a nielen na sviatok sv. Valentína. Rozdávaním radosť rastie. Doprajte si jablká, ktoré chutia akoby boli práve odtrhnuté zo stromu. Je to preto, že boli skladované v špeciálnych priestoroch s riadenou atmosférou, ktoré má spoločnosť vo Veselom.

Pochutnať si môžete aj na červených  šťavách z malín, jahôd, alebo z jabĺk s červenou dužinou ´Baya Marisa´. 

Reklama

Jablká i šťavy si môžete zakúpiť v predajni spoločnosti vo Veselom, alebo prostredníctvom e-shopu, pričom k dispozícii je aj zaujímavé darčekové balenie. 

V mesiaci február, keď sa slávi sviatok sv. Valentína a zároveň prebieha národný týždeň manželstva, ponúkajú ovocinári z Veselého 10% zľavu na jablká s logom a šťavy – Baya Marisa a jahodový nektár.

PR

Populárne články