Connect with us

Reklama

Navštívte Elektrárňu Piešťany už tento víkend

Published

on

Reklama

Interaktívnu výstavu, vzdelávacie programy aj fyzikálne workshopy pre rodiny s deťmi. To všetko ponúka nedávno opravená pamiatka na Staničnej ulici. Elektrárňa Piešťany bude pre verejnosť otvorená 8. a 9. novembra a potom každú nasledujúcu sobotu.

elektrarna pokus

Reklama

Návštevníci výstavy s názvom Ako chutí energia spoznajú niektoré fyzikálne javy na základe vlastných zmyslov. Zážitkovou formou sa dozvedia viac o premene a využívaní energie. Pochopia jej životný cyklus, vplyv spotreby na životné prostredie či možnosti efektívnych úspor. Hlavným cieľom výstavy je podpora prirodzenej zvedavosti, kreativity, schopnosti vytvárať si vlastný názor, odovzdávať, ale i prijímať informácie.

Raz zažiť je lepšie ako stokrát počuť. To je hlavné motto praktických fyzikálnych workshopov, ktoré prebiehajú v Elektrárni Piešťany. Ich účastníci sa dozvedia viac o fungovaní elektrických obvodov, získavaní energie z obnoviteľných zdrojov či o efektívnosti domácich spotrebičov.

Reklama

Vzdelávacie programy pre rodiny s deťmi: sobota od 10:00 do 12:00 h.

Interaktívna výstava Ako chutí energia (90 min.) – dospelí – 4€, deti (6 až 15 r.) – 3€. deti do 6 r. v sprievode rodiča zdarma.

Fyzikálne workshopy (45 min.) – dospelí – 3€, deti – 2€, na vzdelávacie programy sa prihláste na čísle 0904 782 599.

Prístup pre verejnosť – prehliadka budovy Elektrárne Piešťany: sobota 8. 11. a nedeľa 9. 11. od 13:00 do 16:00 hod. Dospelí – 2 €, deti – 1€, študenti a dôchodcovia – 1,5 €.

(red)

Populárne články