Connect with us

Novinky

Na Čachtickom hrade vás čaká Hviezdna noc s Pavlom Hammelom a Slniečkom

Published

on

Reklama
Reklama

Príďte zažiť Hviezdnu noc na Čachtickom hrade. Uskutoční sa v sobotu 11. augusta od 19:30 hod. Na Báthoryčkinom hrade vystúpi Pavol Hammel a kapela Slniečko.

Tešiť sa môžete  na vystúpenie speváka a gitaristu Pavla Hammela, ktorý pôsobí aj ako skladateľ a hudobný producent. V roku 1963 založil skupinu Prúdy, ku ktorej sa o dva roky pridal Marián Varga. Dvornými textármi kapely vtedy boli Kamil Peteraj a Boris Filan, s ktorými Pavol Hammel i ako sólista spolupracuje dodnes.

Slniečko alebo Punto & rybacé hlavy je skupina, ktorú iste pozná každý v regióne. Špecifické piesne v piešťanskom, či trnavskom dialekte a humorné texty Petra Remiša sú zárukou poriadnej dávky zábavy. Vznik skupiny sa datuje na 23. december 1983, keď vystúpila  ako voľné folkové združenie Bahno. Po hudobnej stránke zoskupenie okolo Petra Remiša najbližšie k folk rocku, ale kapela sa hlási i k vplyvom punku a v posledných dvoch albumoch najmä k vplyvu world-music a gipsy swingu.

Reklama

Neváhajte teda a poďte na Hviezdnu noc na Čachtickom hrade. Predpredaj vstupeniek je denne v MKS v Čachticiach od 8:00 – 14:00 príp. si je možné vstupenky zarezervovať na tel. č. 032/74 010 17.
PR

Zdroj: wikipedia.org

Populárne články