Connect with us

PR Články

Montessori klub prináša poznanie i zábavu pre vaše deti

Published

on

Reklama
Reklama

Pre rodičov detí v predškolskom veku, ktoré ešte nechodia do škôlky a chceli by im dopriať pobyt v menšom kolektíve detí, s individuálnym a rešpektujúcim prístupom, s montessori aktivitami v pripravenom prostredí, prichádza ponuka prvého Montessori klubu v Piešťanoch.

montesori logoMontessori klub vznikol v polovici októbra 2015 a je zameraný na organizovanie aktivít pre deti od 1,5 do 6 rokov. Od pondelka do štvrtka v dopoludňajších hodinách ponúka rodičom opatrovanie detí s aktivitami montessori, s pevným štruktúrovaným programom. Ak má rodič obavu, že jeho dieťa by významne trpelo jeho neprítomnosťou, môže byť prítomný v priestoroch klubu v rámci tzv. Adaptačného programu. Rodič tak získa predstavu, ako sa jeho dieťa bude v kolektíve cítiť, aký prístup k nemu bude mať opatrovateľka, či ho môže nechať v harmonickom prostredí a dobrých rukách. Dieťa zasa získa pocit bezpečia, kedykoľvek sa môže na rodiča obrátiť alebo sa len uistiť, či je nablízku. Skúsenosť je taká, že po krátkej dobe sa začne cítiť bezpečne a isto i bez prítomnosti rodiča.DSC_0014

Montessori aktivity sú zamerané na rozvoj praktických zručností, aby sa deti vedeli postarať o seba aj o svoje okolie. Výsledným efektom je DSC_0005to, že je dieťa spokojné s tým, čo už dokáže a môže sa venovať aj ďalším činnostiam s didaktickým materiálom. Úlohou opatrovateľky a lektorky je deti zaujať nejakou aktivitou, pri ktorej môžu skúmať vlastnosti a zákonitosti materiálu. Deti sa radi rozprávajú o rôznych aspektoch života, majú záujem o jednoduché pokusy, pri ktorých môžu asistovať a takto si pomaly vytvárajú obraz o svete ako o mieste, kde je veľa zaujímavého, čo im umožňuje rozvíjať ich prirodzenú zvedavosť a kreativitu.

Súčasťou dopoludňajšieho programu sú aj výtvarné a tvorivé aktivity, ktoré sú veľmi obľúbené. V prípade priaznivého počasia potom trávime čas do obeda na neďalekom ihrisku.

Reklama

Okrem poldenného opatrovania má Montessori klub popoludní pripravený program pre deti od 12 mesiacov do 6 rokov v rámci montessori dielničiek. Tie sú štruktúrované podľa veku dieťaťa. Najmenšie deti do 1,5 roka, od 1,5 do 3 rokov a od 3 do 6 rokov, ktoré už chodia do škôlky, ale môžu si vyskúšať aj prácu s iným materiálom, ktorý v škôlke nie je dostupný.

DSC_0043Program Montessori klubu nájdete na stránke: www.facebook.com/montessori.piestany, alebo si ho môžete vyžiadať e-mailom na montessori.piestany@gmail.com prípadne na telefónnom čísle 0903 384460. Je aj možnosť, že ak vám nejaký konkrétny termín nebude vyhovovať, dá sa nájsť priestor v rámci časovej rezervy. Neváhajte nás kontaktovať. Sídlime na Radlinského 4 v Piešťanoch.

Alena Kubalcová, absolventka 9. národného kurzu Montessori pedagogiky pre predškolský vek

12_2015

 

Populárne články