Connect with us

Novinky

Kúpeľný ústav F. E. Scherera chystá deň otvorených dverí, ponúkne rôzne atrakcie

Published

on

Reklama
Reklama

Kúpeľný ústav F. E. Scherera chystá na piatok 29. septembra Deň otvorených dverí, návštevníci budú mať jedinečnú možnosť pozrieť si balneoterapeutické a hotelové priestory, ktoré disponujú vlastným vrtom termálnej minerálnej vody. Prehliadku vonkajších a vnútorných priestorov hotela bude oživovať Bubnová show Campana Batucada, dňom bude moderátorsky aj spevácky sprevádzať spevák Robo Papp, deti bude zabávať klaun a taktiež bude možné si pozrieť ukážky vojenskej techniky a histórie. Podujatie bude prebiehať od 16.00 do 19.00 hodiny a ak by niekto náhodou vyhladol, určite si pochutí na guláši, ktorý pripravia členovia poľovníckej komory z Piešťan.

Hotel Granit Piešťany – Kúpeľný ústav F. E. Scherera, patrí do hotelovej siete spoločnosti HOREZZA, a.s. Vďaka svojej polohe, ideálnej z hľadiska dostupnosti v centre kúpeľného mesta, a najmä profesionálnej balneoterapeutickej liečbe a lekárskej starostlivosti je Hotel Granit určite výnimočným miestom pre kúpeľnú liečbu a oddych. Kúpeľný ústav F.E. Scherera disponuje vlastným termálnym vrtom, hlbokým 635 metrov, z ktorého čerpá termálnu minerálnu vodu s vysokým obsahom sulfátov.

Zariadenie pôvodne slúžilo na liečenia a rehabilitáciu vojakov a vojnových veteránov, preto je dodnes medzi obyvateľmi Piešťan zaužívaný aj názov Vojenský kúpeľný ústav. Dnes tomu nie je inak, avšak brány hotela, ako aj všetky ubytovacie, stravovacie služby a procedúry, sú dostupné i pre širokú verejnosť. Klientela je tvorená z veľkej časti vojakmi a veteránmi, ktorým kúpeľný ústav poskytuje zdravotnícku starostivosť a preventívne rehabilitácie. Podstatnú časť hostí tvoria pacienti zdravotných poisťovní, ktorí prichádzajú do Piešťan na rehabilitáciu a kúpeľnú liečbu ochorení pohybového ústrojenstva. V Kúpeľnom ústave F. E. Scherera sa pod jednou strechou liečia pooperačné a poúrazové stavy, zlepšuje motorika pohybového ústrojenstva.

Reklama

Kapacita Hotela Granit – Kúpeľného ústavu F.E. Scherera je 149 lôžok , pričom klientom je ponúknutá i možnosť využitia prísteliek, ako aj ubytovanie so psíkom alebo mačkou. Výhľad z každej izby je orientovaný do tichého prostredia upraveného parku s kvetinovými záhonmi, čo zabezpečuje hosťom oddych a relax v jedinečnom prostredí plnom zelene.

Hotelový Lobby Bar František nesie meno zakladateľa kúpeľného ústavu, lekára a balneológa Dr. Františka Scherera, z iniciatívy ktorého bol kúpeľný ústav zriadený. Lobby Bar s bohatou raňajkovou ponukou aj pre neubytovaných je navštevovaný často biznis klientelou. Podávame vlastnú a chutnú Granit Café, ktorú je možné dokonca zakúpiť v samostatnom balení priamo na recepcii hotela Popoludňajšie posedenia pri Granit Café a štrúdli si obľúbili najmä hoteloví hostia.

Počas jarných a letných dní láka terasa a chill out zóna k vychutnaniu chladeného vínka, drinkov, limonády, kávy a dezertov. Obľúbené sú oslavy v štýle Garden party.
Počas celého roka spríjemňuje večery v tomto bare aj živá hudba v podaní skvelých hudobníkov. Lobby Barom znejú melódie svetových aj slovenských skladateľov a sú obľúbeným spestrením kúpeľných pobytov. Súčasťou Lobby Baru je i šachový stolík, samostatná biliardová miestnosť, spoločenské hry, ako aj denná tlač.

Hotelová reštaurácia Ľ Wintera je známa svojou vynikajúcou domácou kuchyňou a šalátovým barom. Pri stravovaní je rešpektovaný zdravotný stav klientov a strava je prispôsobená požadovanej diete. Bezlepkové a bezlaktózové jedlá sú pripravované na vyžiadanie. Na výber sú okrem tradičných domácich slovenských pokrmov aj moderné fit-jedlá.

Kúpeľný ústav F. E. Scherera ponúka nasledujúce balneologické procedúry:

BALNEOTERAPIA
Bahenný zábal

Bahno používané v kúpeľoch pochádza zo sedimentu z obtokového ramena rieky Váh v Piešťanoch, z miest výverov termálnych prameňov. Saturáciou tohto bahna v termálnych vodách sa vytvára unikátna zmes, v ktorej sa nachádzajú liečivé baktérie a síra, ktorá má nespočetné chemické a biologické reakcie. Bahno má výnimočné tepelne vodivé vlastnosti, ochladzuje sa štyri krát pomalšie než voda, a prostredníctvom síry a minerálov absorbovaných cez kožu do väzív, šliach a chrupaviek, napomáha spomaľovať degradáciu elastínu a kolagénu. Bahno je na telo nanášané v asi 5 cm hrubej vrstve, s výnimkou hlavy a predných častí krku a hrude. Teplota bahna je zvyčajne 40-45 stupňov Celzia a bahno použité na jeden celkový zábal môže dosiahnuť váhu až 60 kg. Hosť je po nanesení bahna zabalený do plachiet a po dvadsiatich minútach sa bahno z tela splachuje sprchou. Celá procedúra môže byť na záver doplnená o suchý zábal. Bahenný zábal zmierňuje lokálne opuchy v okolí kĺbov, redukuje napätie v svaloch a zlepšuje výživu chrupaviek, spojivového tkaniva a medzistavcových platničiek. Zároveň posilňuje protizápalovú činnosť organizmu a imunitné procesy v organizme. Bahno môže byť tiež aplikované v čiastočnom zábale (Viď: Čiastočný bahenný zábal).

Bahenný zábal – čiastočný

Čiastočné bahenné zábaly sú aplikované na špecifické časti tela. Takýto bahenný zábal pomáha zmenšovať lokálne opuchy v okolí kĺbov a minimalizuje problémy s pnutím svalov, Zároveň posilňuje protizápalovú činnosť a imunitné procesy v organizme a zlepšuje funkciu chrupaviek, spojivových tkanív a medzistavcových platničiek.
Typ: Liečebný, Wellness, Prevencia
Účinok: protistresový, energizujúci, detoxikačný
Čas procedúry: cca 30 min
Lekársky predpis: individuálne

TERMÁLNY KÚPEĽ – ZRKADLISKO

Bohatá na minerály a zohrievaná teplom vnútra zeme, termálna minerálna voda je pravdepodobne jedným z najpozoruhodnejších prírodných liečebných prostriedkov známych človeku, Termálna voda je základom našich prírodných procedúr. Je obzvlášť účinná pri liečbe artritídy, reumatizmu a porúch pohybového aparátu a tiež je vynikajúca na rehabilitačné účely, Oddych v teplej vode je zároveň dokonalým prostriedkom pri úľave od stresu a záťaže moderného života, Termálna voda buď vyviera prirodzene alebo sa umelo prečerpáva na zemský povrch, a to zvyčajne z hĺbky cca 650 m, potom sa schladzuje na teplotu vhodnú na kúpele, ktorá sa pohybuje medzi 36 a 39 stupňami Celzia, Odporúčaná dĺžka relaxácie v termálnom kúpeli je 15-20 minút denne, ak lekár nepredpíše inak, termálna kúpeľná procedúra je zakončená suchým zábalom celého tela.
Typ: Liečebný, Wellness, Prevencia
Účinok: protistresový, energizujúci
Čas procedúry: cca 20-35 minút
Lekársky predpis: nie

PARAFANGOG

Parafango je kombináciou suchého bahna a čistého pevného parafínu a parafínového oleja, Zmes sa roztopí a zahrieva v špeciálnom zariadení, potom sa aplikuje na problémové časti tela vo vrstve hrubej 1 cm, a to vtedy keď začína tvrdnúť pri teplote medzi 38-45 °C, Intenzita tepla je mierne nižšia než intenzita tepla pri čistom parafíne a procedúra je tak pre hosťa príjemnejšia, Lokálna aplikácia tepla pomáha uvoľniť svaly, uvoľňuje kŕče, pomáha zmierniť chronickú bolesť, podporuje hojenie a výživu tkanív, Zároveň má aj sedatívne a imuno-biologické vlastnosti.
Typ: Liečebný, Prevencia
Čas procedúry: cca 30 min
Lekársky predpis: indivduálne

INDIVIDUÁLNY TERMÁLNY PERLIČKOVÝ KÚPEĽ

Individuálny termálny perličkový kúpeľ je kúpeľ v termálnej vode s teplotou medzi 36 až 38 stupňov Celzia, ktorá je sýtená malými bublinkami vzduchu (nie oxidom uhličitým), Procedúra trvá 15-20 minút, počas ktorých ležíte a oddychujete vo vani a pokožka vášho tela je príjemne hladená a postupne obaľovaná malými bublinkami vzduchu, Táto procedúra je všeobecne vhodná na relaxáciu, keďže bublinky vzduchu kožu príjemne šteklia a majú upokojujúci účinok, Počas kúpeľa v termálnej vode pomáha teplo z vody rozširovať cievy a dochádza k zníženiu krvného tlaku a uvoľneniu svalov, táto procedúra je následne doplnená o celotelový suchý zábal Typ: Liečebný, Wellness, Prevencia
Účinok: protistresový, energizujúci
Čas procedúry: cca 30 min
Lekársky predpis: nie

PODVODNÁ MASÁŽ

Podáva sa v kúpeli s teplotou vody 36-38 stupňov Celzia, Z hadice pod vodou vystrekuje pod tlakom silný prúd vody (o sile 2,0-4,0 atm) namierený terapeutom manuálne po dávkach na hlavné svalové partie zo vzdialenosti okolo 10 až 15 cm pod uhlom 30-60 stupňov, Zmenami vzdialenosti a uhla je možné zmeniť intenzitu tlaku prúdu vody na telo, Cieľom tejto hĺbkovej masáže je uvoľniť stuhnutosť v svaloch a spojivových tkanivách a čiastočne uvoľniť kĺby, Zároveň je táto procedúra pravdepodobne jednou z najefektívnejších relaxačných procedúr.
Typ: Liečebný, Wellness, Prevencia
Účinok: protistresový, energizujúci, detoxikačný
Čas procedúry: cca 30 min
Lekársky predpis: individuálne

INDIVIDUÁLNY UHLIČITÝ TERMÁLNY KÚPEĽ

Uhličitý termálny kúpeľ je individuálny kúpeľ v termálnej vode s teplotou 32 až 34 stupňov Celzia, do ktorej sú pumpované drobné bublinky plynného oxidu uhličitého, Procedúra trvá 20 minút, počas ktorých drobné uhličité bublinky prekrvia a obalia pokožku, cez ktorú telo plyn absorbuje, Tento proces kožu plynom silne nasýti, spomalí tak srdcovú aktivitu a zníži krvný tlak a záťaž na srdce, Táto procedúra je všeobecne vhodná na relaxáciu, keďže bublinky oxidu uhličitého kožu príjemne šteklia a majú upokojujúci účinok, Počas kúpeľa v termálnej vode sa rozširujú cievy a dochádza k zníženiu krvného tlaku a uvoľneniu svalov, Naviac sa síra a minerály z termálnej vody vstrebávajú kožou do tela, kde zabraňujú degradácii elastínu a kolagénu v chrupavkách, šľachách a spojivových tkanivách, Uhličitý plyn v spojení s termálnou vodou tak má dvojitý efekt, procedúra je následne doplnená o 15 minútový celotelový suchý zábal
Typ: Liečebný, Wellness, Prevencia
Účinok: protistresový, energizujúci, detoxikačný
Čas procedúry: cca 30 min
Lekársky predpis: nie

VAŇOVÝ KÚPEĽ

Individuálny termálny minerálny kúpeľ je kúpeľ v prírodnej termálnej minerálnej vode, podávaný vo vani pre jednu osobu, Voda má obyčajne 36 až 38 stupňov Celzia. Procedúra trvá 20 minút a po nej nasleduje 15 minútový suchý zábal celého tela. Počas procedúry teplo z termálnej vody napomáha rozšíreniu ciev a tak zároveň aj zníženiu krvného tlaku a uvoľneniu svalov, Navyše sa síra a minerály z termálnej vody absorbujú pokožkou do tela, kde zabraňujú odbúravaniu elastínu a kolagénu v chrupavkách, šľachách a spojivových tkanivách, Individuálny termálny kúpeľ je účinným prostriedkom pri liečbe problémov pohybového ústrojenstva alebo v prípadoch, keď si jednoducho potrebujete oddýchnuť a uvoľniť sa, Práve pre tieto účinky individuálny minerálny kúpeľ predpisujeme aj hosťom, ktorých trápi stres či úzkosť.
Typ: Liečebný, Wellness, Prevencia
Účinok: protistresový, energizujúci
Čas procedúry: cca 30 min
Lekársky predpis: nie

HYDROMASÁŽ / VÍRIVÝ KÚPEĽ

Hydromasáž prebieha v špeciálnej vani s teplotou vody 35-37°C s množstvom trysiek, ktoré vytvárajú prúdy zvírenej vody pre dokonale jemnú uvoľňujúcu masáž. Procedúra pomáha zlepšovať krvný obeh a uvoľňovať stuhnutosť svalov a kĺbov. Na znásobenie celkového zážitku sa môžu do vody pridat’ aromatické oleje alebo esencie.
Typ: Wellness, Prevencia
Účinok: protistresový, energizujúci, detoxikačný
Čas procedúry: cca 30 min
Lekársky predpis: nie

ELEKTROTERAPIA

MAGNETOTERAPIA

Procedúra sa vykonáva v ľahu na posteli alebo pohovke, pričom je ošetrovaná časť tela vystavená umelému magnetickému poľu (magnetická prikrývka, kontaktná liečebná hlavica alebo magnetický cylinder), Vytvorením slabého pulzujúceho magnetického poľa okolo tela pôsobí magnetoterapia ako „nabíjačka“ magnetickej stimulácie buniek, Výsledkom procedúry je stabilizácia metabolizmu a regenerácia buniek, čím je podporený celkový proces liečenia, Procedúra sa nemôže vykonávať v takých prípadoch, ako sú implantované kardiostimulátory, plesňové ochorenia, nádory a tehotenstvo.
Typ: Liečebný, Wellness, Prevencia
Účinok: protistresový, energizujúci
Čas procedúry: cca 15 min
Lekársky predpis: individuálne

DIADYNAMICKÉ PRÚDY

Táto terapia využíva zmes elektrických prúdov (tak galvanických ako aj impulzných), ktoré majú tlmiace a uľavujúce účinky, v závislosti od frekvencie, intenzity a ďalších parametrov, Výsledkom použitia oboch druhov prúdov je úľava od bolesti a zlepšenie krvného obehu, Vo všeobecnosti je liečba predpisovaná na stavy, akými sú napríklad stavy po podvrtnutí, poškodenia kĺbov a chrbtice.
Typ: Liečebný
Čas procedúry: 5 – 20 minútový
Lekársky predpis: áno

TENS – Interferenčný prúd E

TENS procedúra je založená na princípe, že bolesť a impulzy vysielané z bolestivého miesta môžu byť modifikované prostredníctvom stimulácie nervového systému elektrickým prúdom. Elektrický prúd sa aplikuje v impulzoch vysielaných v krátkych dávkach, vo vlnách alebo v neprerušovanom prúde. Na problematické miesto sa umiestni doštička, cez ktorú elektrický prúd prechádza cez kožu k nervom. Táto procedúra je zvlášť efektívna pre prípady, ktoré si vyžadujú redukciu bolesti, obzvlášť chrbta a krku. Medzi typické príklady liečených porúch patria ochorenia chrbtice, bolesti hlavy a poúrazové bolesti.
Účinky: Liečebné
Čas procedúry: 10 – 20 minútový
Lekársky predpis: áno

INTERFERENČNÝ PRÚD – ITD

Počas tejto procedúry sa na telo prikladajú rôzne elektrické podložky strednej frekvencie v spojení s malým vákuom, Výsledným efektom je mikromasáž poškodeného tkaniva, V závislosti od frekvencie môžu byť svaly stimulované do takzvaného „gymnastického svalového stavu“ alebo môžu spôsobiť uvoľnenie svalového tonusu a vytvárať tak analgetický efekt, Procedúra má dve výhody: v prvom rade redukuje bolesť a v druhom rade zlepšuje mikromasáž krvný obeh a tok kyslíka do tkanív, čím sa dosiahne hojivý účinok.
Typ: Liečebný
Čas procedúry: 10 – 20 minútový
Lekársky predpis: áno

DIATERMIA

Pri pôsobení v hlbších tkanivách dochádza k prehriatiu, teda k vzniku tepla – preto sa dá diatermia zaradiť aj do časti termoliečby – prehrievaním tkanív dochádza k rozšíreniu ciev so zvýšením prekrvenia a tým zlepšením výživy tkanív, uvoľneniu svalových spasmov.
Teplo, ktoré tu vzniká premenou elektrickej energie, pôsobí sedatívne, analgeticky. Terapeuticky sa využíva pri chronických zápalových a degeneratívných ochoreniach kĺbov, svalovom reumatizme, chronickej forme artritis urica, poúrazových stavoch.

TRÄBERTOVE PRÚDY

Nízkofrekvenčné pulsné prúdy, které majú výrazný analgetický účinok, používajú sa po úrazoch, pri bolestiach chrbtice, sú vhodné u degeneratívnych ochrení malých i veľkých kĺbov, pri chronických zápalových reumatických chorobách postihujúcich kĺby, k zmierňovaniu nervových a svalových bolestí.
– má výrazný analgetický účinok a rýchlym nástupom

ULTRAZVUK

Ultrazvuk je zvukové vlnenie s vysokou frekvenciou a intenzitou, ktoré sa premieňa na mechanickú a tepelnú energiu, 30 % tejto mechanickej energie sa využíva na istý druh mikromasáže vo vybraných tkanivách organizmu, počas ktorej vzniká teplo, Pri tejto procedúre, sa hlava prístroja trvalo alebo prerušovane prikladaná na kožu, na ktorú bola vopred nanesená vrstva parafínového oleja alebo vodivého gélu, Hĺbka zásahu sa pohybuje v rozpätí 2 až 6 cm a výsledkom je stimulácia molekúl, ktoré vyvolávajú chemické reakcie, Procedúra pomáha zlepšiť fungovanie krvného obehu a tiež vyživovanie tkanív, a má analgetické a protikŕčové účinky, Miesto aplikácie určí lekár predpisom, ale zvyčajne sa jedná o miesto, v ktorom sa koncentruje bolesť alebo potrebuje odľahčiť.
Typ: Liečebný
Čas procedúry: 5 – 15 minútový
Lekársky predpis: áno

PARAFÍNOVÝ ZÁBAL RÚK

Táto procedúra využíva priaznivé teplovodivé vlastnosti parafínu a jeho nízky bod topenia, keďže tvrdne pri teplote približne 55°C. Existuje viacero spôsobov použitia, napríklad namočenie časti tela do parafínu, nanášanie vrstiev parafínu na telo pomocou štetca, alebo aplikácia tenkej vrstvy parafínu na problematické miesto. Lokálne použitie tepla uvoľní svaly a kŕče, zmierňuje chronické bolesti, a napomáha liečbe tkaniva a jej zásobovaniu výživnými látkami. Okrem toho má aj ukľudňujúce a imunobiologické účinky.
Typ: Liečebný, Prevencia
Čas procedúry: cca 10-15 min
Lekársky predpis: nie

BIOPTRONOVÁ LAMPA

Bioptronová lampa je zdrojom liečivého bio-stimulujúceho svetla a využíva polarizované svetlo vytvorené halogénovou lampou. Táto svetelná polarizácia je základným predpokladom na stimuláciu živého tkaniva a podporuje vytváranie buniek v miestach, kde sa svetlo tkaniva dotýka. Svetlo je aplikované lokálne, po tom ako bola pokožka dokonale očistená a odmastená. Medzi účinky tejto procedúry patrí spomalenie degeneratívnych procesov v bunkách a urýchlenie hojenia rán, kožných štepov a jaziev. Keďže procedúra sa zameriava na lokálny krvný obeh, môže sa tiež použiť na zmiernenie zápalov uší, nosa a spojených dutín a na zmiernenie bolesti.

Účinky: Liečebné

INDIVIDUÁLNE TERAPEUTICKÉ CVIČENIE (FYZIOTERAPIA)

Všetky individuálne liečebné cvičenia vedie kvalifikovaný fyzioterapeut podľa lekárom predpísaných metodík, Cvičenia sú navrhnuté tak, aby pomáhali udržiavať a znovu získavať telesnú pohyblivosť a zároveň vytvárať funkčné schopnosti, Terapia zahŕňa aktívne a pasívne pohyby a mobilizáciu, Medzi ďalšie využívané metódy patrí aj vizualizácia, aktívne kontrahovanie svalov, aktívne asistované pohybové cvičenie a voľné aktívne pohybové cvičenie, Neoddeliteľnou súčasťou individuálnych cvičebných hodín sú dychové cvičenia v spojení s tréningom rovnováhy, sily a ohybnosti.
Typ: Liečebný, Prevencia
Účinok: energizujúci, zoštíhľujúci
Čas procedúry: cca 20 – 30 min
Lekársky predpis: áno

SKUPINOVÝ TELOCVIK

Terapeutické cvičenie je kľúčovou súčasťou liečebného procesu a je nevyhnutné pri každom rehabilitačnom programe, Táto terapia je vedená odborným fyzioterapeutom, obyčajne pre skupinu klientov s podobným diagnostickým profilom, Príkladom našich hodín cvičenia je terapeutické cvičenie zamerané na ochorenia chrbtice a kĺbov, osteoporózu, obezitu, vaskulárne mozgové diagnózy. Liečba využíva cviky zostavené tak, aby došlo k uvoľneniu preťaženého svalstva, posilneniu slabých svalových partií, zlepšeniu mobilizácie kĺbov, chrbtice a panvy a posilneniu statických/dynamických funkcií potrebných pre správny postoj tela, Neoddeliteľnou súčasťou skupinového telocviku sú dýchacie cvičenia.
Typ: Liečebný, Prevencia
Účinok: energizujúci, zoštíhľujúci
Čas procedúry: cca 20-30 minútový
Lekársky predpis: individuálne

REHABILITÁCIA VO VODE

Rehabilitácia vo vode je známa aj ako „hydrokinezioterapia“, Vykonáva sa vo vode s teplotou približne 33 stupňov Celzia, cvičenia sú vedené kvalifikovaným fyzioterapeutom, Vďaka vztlakovým, odporovým a chemickým účinkom vody je táto liečba veľmi účinná pre ľudí s degeneratívnymi ochoreniami váhu nesúcich kĺbov, ako aj pre pooperačnú rehabilitáciu, Rehabilitácia vo vode sa uskutočňuje buď v skupinách alebo individuálne.
Typ: Liečebný, Prevencia
Účinok: energizujúci, zoštíhľujúci
Čas procedúry: cca 20 – 30 minútový
Lekársky predpis: individuálne

KLASICKÁ MASÁŽ – ČIASTOČNÁ

Po lekárskej prehliadke a stanovení diagnózy, sa pre konkrétnu časť tela predpíše masáž, Jej cieľom je stimulovať krvný obeh v danej časti, uvoľniť svalové napätie a zlepšiť pohyblivosť spojivového tkaniva a kĺbov.
Typ: Liečebný, Prevencia
Účinok: protistresový, energizujúci, detoxikačný
Čas procedúry: cca 15-20 min
Lekársky predpis: individuálne

KLASICKÁ MASÁŽ – CELOTELOVÁ

Masáže vykonávajú kvalifikovaní maséri. Pri liečebnej masáži (klasická masáž), sa v priebehu procedúry využívajú rozličné techniky. Táto masáž je vo všeobecnosti zameraná na časti tela, v ktorých sa vyskytli sekundárne zmeny v dôsledku choroby pohybového aparátu. Jej cieľom je urýchliť liečebný proces zlepšením cirkulácie krvi v problémovej oblasti. Masáže tiež pomáhajú uvoľňovať alebo stimulovať svaly a zmierňovať bolesť. Táto masáž sa zvyčajne aplikuje na nasledujúce časti tela: chrbát, ruky, dolné končatiny, hrudník a krk. V závislosti od toho, na ktoré oblasti tela sa masáž zameriava, sa označuje za „čiastočnú“
alebo celotelovú“.
Účinky: Liečebné,
Čas procedúry: cca 50 min
Lekársky predpis: individuálne

REFLEXNÁ SEGMENTOVÁ ALEBO VÄZIVOVÁ MASÁŽ

Masáž využíva špeciálnu masážnu techniku zameranú na nervové spojenia a ukončenia, Vykonáva sa na hlave a krku, alebo chrbte, Fyzioterapeut používa palec a ukazovák a pevne vyvíja tlak pozdĺž krátkych alebo dlhých, priamych alebo zaoblených línií, Tento masážny postup je veľmi špecifický a nielenže urýchľuje hojenie v masírovanej oblasti, ale prostredníctvom „reflexného“ efektu urýchľuje uzdravovanie v celom organizme, Preto je občas tiež označovaná za „reflexnú masáž“, Navyše je veľmi efektívna pri úľave od stresu, únavy, nespavosti, tráviacich porúch a vysokého krvného tlaku, Takáto masáž je však aj veľmi výrazným zásahom do organizmu a preto môže mať isté neočakávané vedľajšie účinky, napríklad celkovú alebo žalúdočnú nevoľnosť, znížený krvný tlak a náhlu únavu, Práve preto je táto procedúra vykonávaná s veľkou opatrnosťou a podľa inštrukcií lekára.
Typ: Liečebný, Wellness, Prevencia
Účinok: protistresový
Čas procedúry: cca 15 – 30 minútový
Lekársky predpis: individuálne

REFLEXNÁ MASÁŽ CHODIDIEL

Hlavný princíp reflexológie je fakt, že na chodidle je viac než sedemdesiat tisíc nervových ukončení, Tieto nervové zakončenia sú spojené s vnútornými a vonkajšími orgánmi po celom tele prostredníctvom energetických kanálov, Reflexná masáž chodidiel je špecificky zameraná na chodidlá a prostredníctvom stimulácie nervových zakončení vyvoláva celkový liečivý účinok, Má pozitívny „reflexný“ účinok na krvný obeh, lymfatický a imunitný systém a reguluje funkciu endokrinných žliaz, Táto masáž má zároveň relaxačné účinky a pomáha uľaviť od bolesti, hlavne pri bolestiach chrbta a hlavy, Dokáže tiež pomôcť pri záchvatoch úzkosti, nespavosti a pri poruchách tráviaceho traktu.
Typ: Liečebný, Wellness, Prevencia
Účinok: protistresový, energizujúci
Čas procedúry: cca 20 min
Lekársky predpis: nie

INHALÁCIA

Inhalácia liečiv má rovnaké použitie a je založená na tom istom princípe ako soľná inhalácia ale má silnejšie účinky, V tomto prípade sa vdychuje kombinácia vody, prípadne minerálnej vody, s liečivami, Počas inhalačného procesu je liečivo vdychované priamo do dýchacieho systému a pľúc, kde pomáha rozpúšťať hlieny a má čistiaci efekt, Táto procedúra je účinná ako liečba chronických respiračných stavov, alergií alebo následkov prechladnutia či infekcie dýchacieho traktu.
Typ: Liečebný, Prevencia
Čas procedúry: 10-20 minútový
Lekársky predpis: individuálne

SUCHÁ SAUNA – FÍNSKA SAUNA
Ľudský organizmus je vystavený pôsobeniu teplôt zhruba od 80°C do 110°C .Vlhkosť vzduchu je minimálna by sa mala pohybovať medzi 8-15 %
Doba pobytu v saune je individuálna. Doporučuje sa cca 10 – 15 minút

SUCHÁ sauna

Mali by ste byť zdravý a fit, pretože SUCHÁ SAUNA je veľká záťaž pre organizmus
Na druhej strane: je výborná na regeneráciu tela a celkový fyzický i psychický oddych.
Fáza ohrievania: Vtedy dochádza k intenzívnemu poteniu, ľudská pokožka sa zbavuje cez póry nečistôt, vylučujú sa z tela toxíny, pokožka sa prekrvuje, povzbudzuje sa látková výmena. Fáza ochladenia: nasleduje po ohreve, prevádzame ju prevažne prudko. Je rovnako dôležitá. 
Prevádza sa v studenej sprche – masážnej, ručnej, “dážď”, poliatím studenou vodou z vedra, ochladenie v ochladzovacom bazéne
Tieto cykly sa viackrát opakujú
Táto procedúra slúži k zvyšovaniu obranyschopnosti organizmu predovšetkým pred respiračnými ochoreniami a k odbúravaniu škodlivých látok z tela a vylučovaniu toxínov cez póry v koži. Pri saunovaní ide o cielené striedanie teplotných maxím. Na jednej strane horúci vzduch, na strane druhej ľadový vodný kúpeľ alebo sprcha.
Na zvýšenie účinkov tepla v saune môžeme vykonávať automasáž najrôznejšími masážnymi pomôckami – hubky, rukavice, kartáče.
Účinnok saunovania je sa zvyšuje tlmeným svetlom a teplými tónami relaxačnej hudby
Určitým počtom cyklov, ktoré striedame – čiže pobyt v horúcej potiarni, ochladenie a oddych, vieme dosiahnuť individuálnych a požadovaných účinkov sauny.

SUCHÁ SAUNA – INDIKÁCIE
Celkové uvoľnenie pohybového ústrojenstva
Poruchy krvného tlaku (hypotonia)
Chronické katary dýchacích ciest
Artrózy
Degeneratívne ochorenia kĺbov
Reumatizmus
Detoxikácie organizmu
Vyplavovanie endorfínov – hormónov šťastia
Posilnenie imunity
Prevencia proti chrípke a nachladnutiu
Doplnková kúra pri chudnutí

OXYGENOTERAPIA

Kyslík je vdychovaný s pomocou nosovej trubičky, klient leží na pohodlnom ležadle, Vzduch, ktorý vdychuje, je obohatený o 40-60 % kyslíka, má primeranú úroveň vlhkosti, Dlhodobé zásobovanie organizmu kyslíkom posilňuje imunitný systém, zlepšuje srdcovú aktivitu a elasticitu pľúc, napomáha dobrému stavu a efektívnosti mysle a je výborným prostriedkom pre všeobecnú podporu zdravia
Typ: Liečebný, Wellness, Prevencia
Účinok: protistresový, energizujúci, detoxikačný
Čas procedúry: cca 30 min
Lekársky predpis: nie

INJEKCIE PRÍRODNÉHO PLYNNÉHO CO2

Plyn sa pod pokožku aplikuje v oblastiach väčších kĺbov a chrbtice a má výnimočné účinky, medzi ktoré patrí napríklad zmiernenie bolesti, zlepšenie krvného obehu v oblasti aplikácie a zrýchlenie procesu hojenia.
Účinky: Liečebné

SUCHÝ UHLIČITÝ KÚPEĽ

V našich liečebných kúpeľoch, ktoré nemajú možnosť využívať výhody prírodných zdrojov plynu, sa využíva komerčný plynný CO2 (rovnaký ako v potravinárskom priemysle), Počas procedúry pohodlne ležíte na lôžku v plastovom „vaku“ uzavretom pod pazuchami, Plynný oxid uhličitý sa napúšťa do vaku, ktorý sa pomaly nafukuje, a v ktorom sa plyn cez šatstvo a kožu vstrebáva do tela, Plyn spomaľuje srdcovú frekvenciu a znižuje krvný tlak, čím sa zlepšuje cirkulácia krvi v organizme, Medzi ďalšie účinky patria protizápalový efekt, urýchlenie hojenia rán a pozitívny vplyv na činnosť obličiek.
Typ: Liečebný, Wellness, Prevencia
Čas procedúry: cca 20-40 min
Lekársky predpis: nie

VSTUPNÁ LEKÁRSKA PREHLIADKA

Pri tradičnom liečebnom kúpeľnom pobyte je po príchode pre vás dohodnutá vstupná lekárska prehliadka u kúpeľného lekára, Cieľom tejto úvodnej konzultácie je skontrolovať a tiež to, aby boli predpísané procedúry pre vás bezpečné a účinné, V prípade potreby vám lekár môže predpísať dodatočné vyšetrenia a/alebo laboratórne testy,

KONTROLNÉ VYŠETRENIE – LEKÁRSKA VIZITA

Ak váš pobyt trvá jeden alebo viac týždňov, budete podstupovať týždennú kontrolnú lekársku prehliadku u jedného z našich kúpeľných lekárov, Účelom tejto konzultácie je ubezpečiť sa, že váš program liečby má tie najlepšie možné výsledky, V niektorých prípadoch môže byť liečebný plán prispôsobený pokroku liečby a môžu vám byť odporučené dodatočné procedúry,

KONZULTÁCIA S LEKÁROM

Počas celého pobytu sú vám naši lekári k dispozícii, aby vám poskytli rady a odporúčania pre čo najdokonalejšie využitie našich procedúr, Tiež budú schopní zodpovedať vaše otázky a dať vám dôležité rady ohľadom efektívnych preventívnych terapií a celkového zlepšenia vášho zdravia, Niektoré z našich typických procedúr si kvôli svojim unikátnym účinkom vyžadujú konzultáciu s lekárom predchádzajúcu samotnému objednaniu procedúry, Pracovníci kúpeľných a hotelových recepcií vám podajú všetky informácie o procedúrach a o tom, ako si môžete objednať konzultáciu s lekárom

VÝSTUPNÁ LEKÁRSKA PREHLIADKA

Na konci vášho pobytu vykoná kúpeľny lekár záverečnú konzultáciu, aby sa ubezpečil, že predpísané procedúry mali želaný výsledok, Zároveň dáva táto prehliadka lekárovi možnosť poskytnúť vám rady a odporúčania týkajúce sa vášho životného štýlu, aby sa vaše zdravie mohlo ďalej upevňovať aj po vašom odchode z kúpeľov.

PR

Populárne články