Connect with us

Reklama

Jahodový deň v Plantexe spojili so zrazom motorkárov

Published

on

Reklama

V sobotu 30. mája bolo vo Veselom veselo nielen kvôli slnečnému dňu po aprílovom schladení, ale aj kvôli rozžiareným detským očiam.

32

Reklama

Ovocinárska firma Plantex s.r.o vo svojich rozľahlých priestoroch usporiadala tradičný Jahodový deň detí netradične spojený so zrazom motorkárov organizovaným miestnou farnosťou. Dlhoročná spolupráca firmy, obce a miestnej fary sa ukázala ako dobrá voľba s pestrým programom až do neskorých poobedných hodín.

Dopoludniu vládla sladká vôňa jahôd, rozšantené deti na obrovských nafukovacích atrakciách, na maxipieskovisku ale i sústredené v stane pri tvorivých prácach. Obľúbená súťaž v jedení jahôd mala svojich víťazov v kategórii detí, ale i dospelých so súťaživou povahou.

Reklama

Najmenší sa vozili na vláčiku i na šlapacích autíčkach vrámci dopravnej výchovy. Svätou omšou za obete dopravných nehôd na obed sa program pehupol do druhej časti – akcie Rafael Zraz motorkárov. Niekoľko desiatok motoriek z blízka, ale i z veľkej dialky zaujalo hlavne mužskú populáciu. K tomu jazdy zručnosti, posvätenie motoriek, ale hlavne veľmi názorné a poučné ukážky záchrany obetí dopravnej nehody osobného auta a zrazeného motocyklistu nafingované vo vraku škodovky priamo pred očami divákov.

Hasičský a záchranný zbor z Piešťan spolu so sanitkou a zdravotníkmi veľmi realisticky ukázali čo robiť ak je človek účastníkom, alebo svedkom dopravnej nehody. Samotné vyslobodzovanie zakliesnených osôb z auta zaujalo všetkých. Pneumatické kliešte rozhrýzli škodovku ako konzervu.

Vôňa jahôd sa však aj po tejto úspešnej akcii venovanej hlavne rodinám s deťmi šíri v okolí jahodových plantáží firmy Plantex , kde stále prebieha samozber jahôd.

(JŠ)

Populárne články