Úvod Novinky Jablkom roka Pinova, môžete si ju dopestovať aj sami

Jablkom roka Pinova, môžete si ju dopestovať aj sami

0
ZDIELAŤ
REKLAMA
Mestska zahrada

Jablkom roka sa tento rok stala Pinova od pestovateľa Plantex Veselé. Toto jablko je výnimočne chutné, šťavnaté, pričom sa dá tiež veľmi dobre skladovať, takže o prísun vitamínom máte postarané počas celej zimy. Ak máte záhradu, môžete si ho dopestovať aj sami. Z Plantexu Veselé si môžete totiž zadovážiť okrem jabĺk zadovážiť aj  sadenice tejto jedinečnej odrody, pričom čas na výsadbu stromov je do prvých mrazov.

Najvhodnejším obdobím na výsadbu stromov je jeseň a skorá jar. V súčasnosti je na trhu množstvo stromov pestovaných v kontajneroch a rôznych vakoch. Tieto je možné sadiť celoročne samozrejme s výnimkou zimy. Pestovanie týchto stromov je finančne náročnejšie, preto aj cena je vyššia  v porovnaní s voľnokorennými stromami a stromami v zemných baloch.

REKLAMA
ON Semi 1
ON Semi3
ON Semi 2

Vo všeobecnosti najvhodnejším obdobím na výsadbu stromov je jeseň do príchodu mrazov a skorá jar. Máte teda ešte čas aj v tomto období vysadiť na svojej záhrade stromy, ktoré vám prinesú časom bohatú úrodu ovocia, či už jabĺk, hrušiek, sliviek, broskýň, alebo marhúľ. Spoločnosť Plantex z Veselého sa špecializuje okrem pestovania ovocia v sadoch aj na prípravu sadeníc ovocných stromov. V jej ponuke nájdete množstvo odrôd ovocných stromov vhodných na pestovanie v našom klimatickom prostredí. Ponukový list ovocných stromčekov pre sezónu jeseň 2017 si môžete stiahnuť tu.

Predaj ovocných stromčekov je v plnom prúde a Záhradné centrum vo Veselom je preto otvorené v pracovných dňoch od 7:30 do 17:00 h a v sobotu od 7:30 do 12:00 h. Predaj cez eshop  bude prebiehať do času kým neprídu nočné mrazy. Dôvodom je, že by pri nich počas doručovania mohlo prísť k poškodeniu stromov, ktoré by sa potom nemuseli ujať. Využite teda príležitosť kým neprídu.

PR

REKLAMA

BEZ KOMENTÁROV