Connect with us

Reklama

Čiernu skrinku už nemajú len lietadlá, môžete si ju namontovať aj do auta

Published

on

Reklama

Myslíte si, že čiernu skrinku majú len lietadlá? Nie, už ju môžu mať aj autá. Je to zariadenie, ktoré za neveľké peniaze, umožní získať obrazový a zvukový záznam napomáhajúci pri skúmaní dôvodov kolízií a nehôd. Dôležitým údajom je aj GPS poloha. Ak si vybavíte auto takýmto prístrojom a niekto vás nabúra na parkovisku, už vám neutečie bez toho, aby ste o ňom vedeli a videli čo sa udialo. Ak sa stanete účastníkom nehody, máte záznam udalostí, ktorý môžete použiť ako dôkazový materiál.

[singlepic id=13718 w=320 h=240 float=left]Čierna skrinka – kamera Eyecar Observer zaznamenáva video v rozlíšení 640 x 480 pixelov, zvuk a GPS súradnice. Tie sú ukladané na SD kartu, pričom na 32 GB kartu sa zmestí až 1600 minút záznamu z dvoch kamier. „Pri konštantnom nahrávaní – nemusíte meniť kartu, pokiaľ sa počas vašej jazdy nič nestalo. Záznam sa bude automaticky premazávať. Sami rozhodnete, ktorú časť záznamu si chcete ponechať, resp. presunúť na iné médium ešte pred premazaním. Funkcia konštantného nahrávania sa dá zakázať a v tom prípade sa uchová každý záznam. Kamera však bude vyžadovať ďalšiu SD kartu pre nový záznam jazdy,“ vysvetľuje Patrik Marák z eshopu autovybava.sk. Záznamy z čiernej skrinky si jednoducho viete prehrať a vyhodnotiť v PC pomocou softvéru dodávaného k zariadeniu.

Reklama

[singlepic id=13719 w=320 h=240 float=right]S kamerou si môžete vytvoriť aj zaujímavý video denník z dovolenky. Prejazd horskými cestami cez úzke kľukaté cesty či jazdu popri mori, všetko si môžete nahrať a neskôr doma pripomenúť príjemne strávené chvíle. Kameru je možné využívať nielen v pracovnom prostredí, ale nájde aj široké možnosti uplatnenia vo voľnom čase. Je vhodná pre vodičov z povolania, pracovníkov bezpečnostných zložiek, bezpečnostných agentúr, ale aj pre milovníkov adrenalínu za volantom, závodných jazdcov a automobilových fanúšikov.

V prípade kolízie, nehody, či vykradnutia budete mať presný záznam o čase, GPS pozícii vozidla, jeho rýchlosti a budete mať obrazový aj zvukový záznam udalosti.

Reklama

Pozrite si televízny test zariadenia:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3uiQRSWVXWU[/youtube]

 

Vlastnosti Eyecar Observer B1:

Kamera – 2CH CMOS senzor

Video – 680 x 480

Audio – zabudovaný mikrofón

GPS – zabudovaný GPS modul

G-senzor – 3-osový otrasový senzor

Forma záznamu – SD karta (priložená 4 GB)

Napájanie – DC 5V, napájanie cez cigaretový zapaľovač auta DC 12V – DC 24V

Obsah balenia:

Predná kamera, zadná kamera, kabeláž, napájač do autozapaľovača, kolíska na uchytenia na čelné sklo, SD karta 4 GB, USB čítačka SD kariet

Cena za Eyecar Observer B1 predná + zadná kamera 397,00 EUR.


Populárne články