Úvod Bývanie a Reality Ceny nehnuteľností vlani v Piešťanoch stúpli o 10 percent. Aký bude tento rok?

Ceny nehnuteľností vlani v Piešťanoch stúpli o 10 percent. Aký bude tento rok?

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Podľa realitných kancelárií sa v roku 2018 nehnuteľnosti v ich ponuke dlho neohriali. Nedostatok bytov, domov i pozemkov spôsobil, že ľudia kupovali rýchlo, nevyčkávali Movie real download. Piešťanský realitný trh a ceny nehnuteľností navyše ovplyvňujú nielen obyvatelia, ktorí potrebujú bývať, ale aj Bratislavčania a cudzinci 바보의 스카이림 다운로드.

Rekordný počet predajov za rekordne vysoké ceny Download The Castle of The Sky. Tak by sa dala vystihnúť vlaňajšia situácia na trhu s nehnuteľnosťami. „Pred rokom som sa obával, či existuje ešte priestor pre ďalší rast cien nehnuteľností v Piešťanoch a okolí Lineage Plaque. Moje obavy sa nenaplnili, ceny naďalej, najmä v prvej polovici roka kontinuálne rástli, obchodovalo sa dobre a veľa,“ hovorí Andrej Bartovic z realitnej kancelárie AB Contact s tým, že aj v roku 2018 pretrvával dominantný trh kupujúcich, čiže počet záujemcov o kúpu bol vyšší ako počet nehnuteľností v ponuke 캐시비 다운로드. Tento trend by mal pokračovať aj v roku 2019.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Keďže Piešťany sú zaujímavou lokalitou nielen pre obyvateľov, ktorí potrebujú riešiť bývanie, ale aj pre investorov z iných miest a cudzincov, dobré ponuky sa míňajú rýchlo 묻지 마세요 다운로드. „Začiatkom januára sme klientom v našej databáze poslali ponuku garzónky na predaj a do dvoch hodín sme mali dohodnutých osem obhliadok,“ uviedol príklad z praxe A video on your smartphone Naver. Bartovic. Podľa jeho štatistík ceny nehnuteľností v Piešťanoch vlani stúpli o 10 percent.

A čo sa bude diať na realitnom trhu v roku 2019 origin 8 0 다운로드? „Rekordne nízke úrokové sadzby by sa postupne mali začať zvyšovať. Rovnako začnú platiť ďalšie prísnejšie pravidlá pre poskytovanie úverov instagram frame psd. Na trhu je však naďalej dostatok kapitálu a nedostatok ponúk. Žiadny zásadný prepad cien preto neočakávam, kvalitná ponuka sa bude v Piešťanoch a okolí naďalej predávať za rekordné ceny,“ vysvetlil Bartovic 초대장 양식 다운로드.


Podľa realitných maklérov je v Piešťanoch enormný nedostatok bytov a stavebných pozemkov, nové lokality nie je kde otvárať. Zaujímavá je preto každá dobrá ponuka v tomto segmente, neexistuje zlá adresa. Pokiaľ má byt vyriešené vlastné parkovanie je to bonus, ktorý vždy zaberie. Domov, najmä starších je v ponuke viac. Pri ich kúpe sú kupujúci opatrnejší, najmä kvôli rekonštrukciám. Preferujú preto skôr nové domy na kľúč, pokiaľ sú cenovo prijateľné.

Chystajú sa aj nové projekty, minimálne dva sú už v realizácii a ďalšie čakajú na na platné stavebné povolenie. Podľa maklérov ich je však stále málo. Nedostatok nehnuteľností v Piešťanoch sa snažia developeri nahrádzať zvýšenou ponukou v okolitých obciach.

Z cudzincov naďalej najviac nakupujú občania z arabských krajín. Kúpu nehnuteľnosti v Piešťanoch, na Banke, alebo v Moravanoch berú ako výbornú investíciu a výrazne tak ovplyvňujú realitný trh v Piešťanoch. Lokálni developeri sa tomuto trendu prispôsobili a niektoré nedávne projekty boli určené vyslovene pre nich. Investori zo západnej Európy, Ruska a USA sa postupne vytratili, z Číny a Ázie ešte nedorazili. Naopak, čoraz častejšie na úver kupujú udomácnení cudzinci dlhodobo žijúci a pracujúci v našom regióne (najmä Ukrajinci a Srbi).

Lokálny trh a ceny však naďalej ovplyvňuje slogan „v Piešťanoch sa dobre býva“. Veľa Slovákov, najmä z Bratislavy, rado trávi čas v Piešťanoch a s obľubou investuje do nákupu ich druhého bývania v kúpeľnom meste.

– red- Zdroj: Realitná kancelária AB Contact, Piešťany

REKLAMA