Connect with us

Reklama

Ako si vybrať klimatizáciu?

Published

on

Reklama

Nečakajte, kým nás prepadnú neznesiteľné horúčavy. Teplotný komfort v každej domácnosti či kancelárií zabezpečí klimatizácia. Viete, ako si vybrať tú správnu? Pripravili sme pre vás päť základných bodov.

[singlepic id=45482 w=320 h=240 float=right]

Reklama

1. Výkon klimatizácie

V odbornej predajni vám odporučia, aký výkon je vhodný pre priestory, ktoré chcete vychladiť. Klimatizácia s príliš nízkym výkonom by predstavovala zbytočnú investíciu. Rovnako ako veľmi výkonná klimatizácia, ktorá by míňala viac elektrickej energie ako je potrebné.

Reklama

2. Hlučnosť a spotreba energie

Pri výbere klimaizácie zohľadnite jej hlučnosť. Najmä, ak bude inštalovaná v spálni alebo v spoločenskej miestnosti. Niektoré značkové klimatizácie sa vyznačujú extrémne nízkou hlučnosťou, ktorá je porovnateľná s tichým šepotom. Rovnako ako iné domáce spotrebiče, aj klimatizáciu zakúpite v rôznych energetických triedach. Informujte sa preto v spoľahlivej predajni, aby vás jej prevádzka nezruinovala.

3. Kúrenie klimatizáciou

Klimatizácia vzduch nielen vychladí, ale dokáže ho aj zohriať, čím výrazne ušetrí platby za teplo, v porovnaní s inými ohrievačmi. Kúrenie klimatizácou je výhodné aj pre rodiny s deťmi v panelákových bytoch alebo v domoch, kedy je teplo predovšetkým vo večerných či ranných hodinách na jar a na jeseň veľkým komfortom.

4. Nástenná či prenosná klimatzácia

Ak sa rozhodnete pre klasickú nástennú klimatizáciu, počítajte s výraznejšími stavebnými zásahmi. Prenosná klimatizácia predstavuje dočasné riešenie, pri ktorom stačí, aby jej hadica viedla do okna. Samotná klimatizácia by nemala smerovať priamo na ľudí.

5. Odborný servis

Inštalácia klimatizácie patrí do rúk odborníkov. Rovnako nezabudnite na pravidelné čistenie a kontrolu filtrov. V ponuke predajní voľte značkové produkty, ktoré sú spoľahlivé a často vybavené rôznymi „vychytávkami“ – filtráciou a zvlhčovaním vzduchu alebo funkciou expresného vychladenia miestnosti. Viac informácií získate mailom na eshop@domoss.sk alebo telefonicky na tel. č. 0905 409 703.

Text: PR Domoss

Populárne články