Úvod História Pamätihodnosti mesta: Torzo záhradnej štvrte Floreat

Pamätihodnosti mesta: Torzo záhradnej štvrte Floreat

REKLAMA

Torzo záhradnej štvrte Floreat tvorí 10 zrealizovaných objektov plánovaného urbanistického zámeru, ktorého autormi boli Franz Wimmer a Andrej Szőnyi Protect country downloads. Výstavba budov na Nábreží Ivana Krasku a Nálepkovej ulici prebiehala v rokoch 1936 do začiatku druhej svetovej vojny v roku 1939. Dvojica vytvorila v Piešťanoch tiež budovy Vila Riviera, Vila Anna, kúpalisko Eva i Mlyny a pekárne v Piešťanoch. 

IMG_6758_resize

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021

Územný plán pre územie od Nábrežia Ivana Krasku vrátane východnej strany Nálepkovej ulice v úseku od hotela Magnólia po Krajinskú cestu bol stavebne zrealizovaný len v časti, po súčasné parkovisko egg is broken. Jednotlivé rodinné domy „záhradného mesta“ /Floreat = „nech kvitne“/ projektoval okrem autorov urbanistickej koncepcie ešte J. Konrad, J webtoon Friday. Pelnář a P. Weisz. Od začiatku výstavby v roku 1936 do začiatku vojny v roku 1939 sa z veľkorysého zámeru podarilo uskutočniť iba 10 objektov, po vojne sa vo výstavbe nepokračovalo Download 10 albums. Spomedzi mnohých významných obyvateľov nedokončeného Floreatu azda najznámejší bol spisovateľ Ivan Krasko, ktorého byt na nábreží zostal zachovaný ako muzejný priestor KakaoTalk Friends.

f5159546eaIMG_3987_resize

„Ku každému domu patrí záhrada a všetky tieto záhrady sú spoločne tak usporiadané, že predstavujú jednotnú osadu,podobnú parku“ – takto prezentovala ponuku stavebných pozemkov účastinárska spoločnosť Floreat 대신 증권 다운로드.

IMG_6734_resizeIMG_6748_resizeIMG_6728_resizeIMG_6747_resizeIMG_6750_resizeIMG_6767_resizeIMG_6761_resizeIMG_6754_resize

-lt/Zdroj: Pamätihodnosti mesta Piešťany/Foto: lt, Piešťanské informačné centrum-

REKLAMA