Úvod História Pamätihodnosti mesta: Kúpeľná liečebňa Pro Patria

Pamätihodnosti mesta: Kúpeľná liečebňa Pro Patria

REKLAMA
Esesko

Kúpeľná liečebňa Pro Patria bola dostavaná v roku 1916 a mala slúžiť najmä vojakom zraneným počas I. svetovej vojny. Do zoznamu pamätihodností mesta Piešťany bola zapísaná v roku 2009 a preklad jej latinského názvu Pro Patria znie „Za vlasť“. Na slávnostnom otvorení 30 2018 최신가요 다운로드. mája 1916 sa zúčastnil arcivojvoda František Salvator Habsburský, ktorý v tej dobe pôsobil ako generálny protektor dobrovoľných zdravotných jednotiek, i Ľudovít Winter. Historický kamerový záznam z tejto udalosti si môžete pozrieť nižšie, i keď kvalita obrazu nie je najlepšia. 

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

 

Pro Patria je typická najmä svojou secesnou symetrickou vejárovou kompozíciou, rozvinutou okolo centrálne situovaných balneoprevádzok a chronologicky je posledným dielom architektov Böhma a Hegedüsa v Piešťanoch Download the Adidas logo. Pôvodne lazaret už mnoho desaťročí spoľahlivo slúži ako komplexné balneoterapeutické, ubytovacie a stravovacie kúpeľno – liečebné zariadenie pre najťažších civilných pacientov Download arcgis.

V roku 1928 bolo k liečebni pristavané puristické krídlo napokon nedokončeného hotelového objektu Cyrilov dvor, autorov F ghost64 exe 다운로드. Wimmera a A. Szönyiho. Liečebný dom začal byť v roku 1955 využívaný ako detské reumatologické oddelenie pod vedením Anny Vršanskej. Rad rokov v ňom sídlil Výskumný ústav reumatických chorôb 댄스 곡 다운로드. Dnes sa tu nachádza riaditeľstvo Slovenských liečebných kúpeľov, ktoré pôvodne sídlilo na Winterovej ulici.

IMG_3789_resize

Vejárovitá stavba poskytuje mnoho príjemných oddychových priestorov a zátiší pre pacientov. V centre „vejára“ je umiestnená balneoterapia a okolo nej sa lúčovito rozbiehajú jednotlivé pavilóny s hotelovými izbami, kaviareň a dve reštaurácie picassa web album. V 90-tych rokoch prebehli rekonštrukčné práce za účelom modernizácie objektu. Posledná rekonštrukcia sa týkala pavilónu J a realizovaná bola počas minulého roka Kakao Talk Emoji.

IMG_3774_resizeIMG_3780_resizeIMG_3766_resizeIMG_3762_resize

-lt-, Zdroj: www.pic-piestany.sk, hist 교토 지도 다운로드. foto: FB Piešťany – History

 

REKLAMA