Úvod Blogy Adriana Drahovská Mirka už dočítala svoju knihu života…

Mirka už dočítala svoju knihu života…

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Včera, v piatok 9. septembra 2016 zomrela Mirka Gajdošíková, ktorú väčšina Piešťancov vnímala ako majiteľku kníhkupectva Centrum knihy na pešej zóne when you want to go crazy. Drobné žieňa, vždy s úsmevom na tvári, oblečené vo svojej obľúbenej čiernej,  s topánkami na vysokých podpätkoch. Často som ju stretávala, ako v nich šliape zo stanice až do centra Sony Vegas trial. Obdivovala som, akú má výdrž. Keď som jej ponúkla zvezenie, s úsmevom odmietla, vraj potrebuje pohyb a vzduch, pretože väčšinu času trávi v obchode google files.

IMG_6890_resize
Svoje kníhkupectvo pri pávej fontáne viedla naozaj skvele.  Vždy ochotná poradiť, zúčastniť sa alebo zorganizovať aktivitu, podporujúcu kultúru či kreativitu 오디널 스케일 다운로드. Len nedávno pripravila na chodníku pred obchodom Kriedovanie a bublifukovanie pre deti. Počas čítačiek so spisovateľmi boli priestory vo vnútri plné návštevníkov 신구미호 다운로드. Mirka sa nikdy neprestala snažiť urobiť niečo navyše a vyjsť ľuďom v ústrety. Hoci sme sa zväčša vídali skôr pracovne pri podujatiach, alebo nákupoch darčekov, jej prirodzená otvorenosť i láskavosť mi bola blízka a považovala som ju za priateľku spss 25. Videla som v nej človeka, ktorý miluje život, svoju rodinu, záhradku v Orvišti, a samozrejme, knihy, čo nás predovšetkým spájalo.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Pred pár dňami som si všimla na sociálnej sieti správu o tom, že leží v nemocnici resident registration copy. Telefonát o jej smrti prišiel pár minút potom, čo som rozmýšľala, ako sa má. Zamrazilo ma. Jej odchod bol pomerne rýchly a hoci presnú diagnózu nepoznám, podľa informácií od rodiny išlo o mozgovú príhodu Free Sdoku. Útechou pre pozostalých tak snáď môže byť len pocit, že netrpela.

Mladá žena odišla priskoro, vo veku nedožitých 52 rokov 모탈컴뱃4 다운로드. Neobjíme viac svoju milovanú dcéru, vnúčatá nezažijú jej milý úsmev a už teraz chýba všetkým, ktorí ju poznali a mali radi.

Česť Tvojej pamiatke, Mirka 인디자인 다운로드. Nechala si nás tu dolu nepripravených na Tvoj odchod. Napriek tomu (a iste hovorím za všetkých jej blízkych) sme vďační, že si bola súčasťou našich životov, aj života tohto mesta a navždy ňou zostaneš.

candles-488584_1280A tak aspoň zapálime sviečku na Tvoju počesť a budeme dúfať, že aj hore v oblakoch si tak, ako počas života, s nemiznúcim úsmevom na tvári vychutnáš dobré čítanie a možno i pohár nebeského vína…

Myslíme na Teba s láskou a úctou. R.I.P.

Adriana Drahovská, foto: FB, L. Turňa

 

REKLAMA