Úvod Aktuality Do ľadovej Sľňavy sa ponoril tucet otužilcov, nechýbali ani odvážne skoky

Do ľadovej Sľňavy sa ponoril tucet otužilcov, nechýbali ani odvážne skoky

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Po piatich rokoch opäť zamrzla celá plocha vodnej nádrže Sĺňava. Túto skutočnosť využívajú posledné tri týždne milovníci najrôznejších zimných športov Download adventure games. V nedeľu 29. januára doobeda to boli práve otužilci, ktorí sa na niekoľko minút ponorili do vody s teplotou necelý 1 °C. Podujatie pripravil Bufet Dino v spolupráci s občianskym združením Sĺňava Piešťany Steam download again.

IMG_8260

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Podľa aktivistu a prevádzkovateľa bufetu Dino Michala Fialu je na Sĺňave a v jej okolí možné praktizovať rôzne druhy športov: „Príroda a šport sa tu dajú rôzne kombinovať 3dp chip net 다운로드. Korčuliari využívajú odhrnutý sneh; kým ešte sneh nebol, dalo sa korčuľovať aj s pohľadom na dno a dali sa pozorovať ryby. Zamrznutú hladinu využívajú aj bežkári a videli sme tu prvých ‚skúšačov‘, ktorí si užili surfovanie na ľade 신촌좀비만화 다운로드. Dnes sme mali ľadovú kúpačku vo vode, po ktorej si otužilci zabehali, čo je zase ďalší šport. Pokiaľ sa oteplí a hrádza bude suchá, ľudia aj v zime využijú kolieskové korčule without Baidu. Piešťanskou raritou je zas celoročné bicyklovanie.“

Organizátori najprv motorovou pílou vyrezali do ľadu hrubého 15 až 20 centimetrov štvorcový otvor 기어 vr 우동 다운로드. Do ľadovej vody po rebríku vliezol tucet rôzne starých (mladých) mužov prevažne z Hlohovca, Trnavy, ale aj Piešťan. Po chvíli sa k nim pridala odvážna slečna a gumová kačička s teplomerom, ktorý ukazoval 0,8 °C scanner app. Teplota vzduchu dosahovala asi -5 °C.

IMG_8280

Niektorým stačil minútový pobyt v ľadovej vode, väčšina však v zimnom bazéne zotrvala celých desať minút Vegas 16 Kizen. Aby sa telo zohrialo, otužilci prebehli na druhý breh Sĺňavy a späť. Okrem endorfínov po chvíli prirodzene nastúpila triaška, ktorá po desiatich až pätnástich minútach v teple bufetu a pri horúcom čaji ustúpila 2fa 다운로드.

IMG_8368

„Voda bola dobrá, myslím, že je to najvhodnejší čas na otužovanie header file. Je to dobrý pocit, keď robíme pre telo maximum, lebo má to svoje účinky. Choroba ma troška obchádza a aj keď ju chytím, mám takú imunitu, že uzdravenie trvá omnoho kratšie,“ prezradil Miroslav Černý z klubu Ľadové medvede Hlohovec. Tomuto koníčku sa venuje už viac ako 10 rokov a kľúčovým prvkom pre úspešné otužovanie je podľa neho dobrá partia.

Ľadové medvede z Hlohovca sa aspoň raz týždenne zúčastňujú podobných podujatí po celom Slovensku. Nevynechajú ani plávanie otužilcov, ktoré sa každoročne na Štefana organizuje v Piešťanoch. V Hlohovci trénujú trikrát do týždňa.

IMG_8408

Podľa Miroslava Černého je pre začiatočníka dôležité otužovať sa postupne. „Najlepšie je začať plávať už v októbri. Je potrebné pravidelne sa sprchovať studenou vodou aspoň dva-trikrát týždenne. Začínajúci otužilec by si mal sprchovať najskôr nohy, ruky a až potom celé telo. Najlepšie je sprchovať sa ráno, vtedy sa človek preberie,“ odporúča hlohovecký ľadový medveď.

Pozrite si, ako to v nedeľu dopoludnia vyzeralo na Sĺňave:

-vv-

REKLAMA