Úvod Blogy Blog Lucie Drábikovej: Načo vám je letisko?

Blog Lucie Drábikovej: Načo vám je letisko?

REKLAMA

Opýtal sa ma na Facebooku kamarát z Liptova, keď som zdieľala najprv papierovú a potom aj elektronickú formu petície za jeho zachovanie. Najprv som si hovorila, čo je to za otázka, ale potom som si uvedomila, že je úplne legitímna rainbow songs. Navyše, aj naši kamaráti z Piešťan, ktorých som sa včera večer pýtala, či petíciu podpísali, neprejavili ktovieaký záujem, čo ma teda dosť prekvapilo, lebo sú to ľudia, ktorým veci verejné ľahostajné nie sú gta san andreas 다운로드. Tak načo je nám to letisko?

IMG_7717_resize

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Chlapci na panvici
Knebl

Odkedy sa rozbehla „kauza piešťanské letisko“, ma trápi, že na Slovensku sa veľa vecí rieši tak nejako ad hoc 리버스월드 다운로드. Som presvedčená, že rušiť železnice, vytrhávať koľajnice a tiež likvidovať vybudované a zabehané regionálne letiská je síce možno jednoduché, na prvý pohľad to ušetrí kopec peňazí, ale je to aj nekoncepčné Letters Century program.

Štát sa nemôže riadiť heslom, čo si na seba v doprave nezarobí, musíme zrušiť. Potom by musel rušiť mnohé cesty a železničné spojenia, kde iba investuje do opráv vozovky alebo koľají 아크로니스 트루이미지 2014 다운로드. Je zrejmé, že lokálne či regionálne letisko si na seba ťažko zarobí. Pokiaľ štát nájde dostatok financií na desiatky ciest, ktoré si na seba nikdy nezarobia, mal by nájsť dostatok financií aj na udržiavanie regionálnych a lokálnych letísk bad guy. Myslím si, že tu by mal pristúpiť štát, v ktorého záujme tieto dopravné infraštruktúry sú. Či už z hľadiska cestovného ruchu, nákladnej dopravy, možného využitia armádou alebo aj alternatívne na rôzne podujatia – letecké dni, policajné a záchranárske aktivity a podobne 일루전 다운로드.

Stále počúvame od ekonómov, že súčasné Slovensko je najbohatšie za celú svoju históriu. Na druhej strane naši chudobní predkovia dokázali za prvej republiky i v povojnových rokoch, vybudovať cesty, železnice, mosty, letiská a my nenájdeme peniaze ani len na udržiavanie existujúcej infraštruktúry 콘에어 다운로드! A tak chceme zrušiť aj také klenoty, ako železnicu do Banskej Štiavnice, električku do Trenčianskych Teplíc.IMG_7766_resize[1]

Vie si niekto predstaviť, že zrušíme všetky cesty a železnice,ktoré si na seba nezarobia 트윈폴리오 다운로드? Určite nie. Prečo by štát nemal podporiť aj letiská, ktoré prispievajú k regionálnemu rozvoju?

V súčasnosti sa z Piešťan „nikam nelieta“, ale kto vie povedať, čo bude o niekoľko rokov 슈퍼버니맨 pc 무료 다운로드? V minulosti sa zdalo, že železnice budú nahradené cestnou resp. leteckou dopravou. V Anglicku zrušili trať medzi Oxfordom a Cambridgom. Teraz železnice prežívajú renesanciu a milí Angličania idú zrušenú trať stavať nanovo.

V 70. rokoch sa z Piešťan lietalo 6 x denne do Prahy, pričom záujem prevyšoval kapacitu lietadiel. Postupne s rastom cien ropy ani rastúce ceny leteniek nedokázali pokryť náklady a linka bola zrušená. Čo sa však stane s cenou ropy nárastom elektromobility? Nemôže to opäť zvýšiť záujem o lietanie?

Kúpele Piešťany s vlastným letiskom sú v rámci regiónu úplne inou váhovou kategóriou. Kúpeľní hostia so zníženou mierou mobility určite ocenia priamy spoj na miesto kúpeľov bez prestupovania a ďalších hodín cesty autobusom z Bratislavy alebo z Viedne.

Som optimistka a stále verím, že veci budú tak, ako majú byť, verím a dúfam, že to pôjde bez likvidácie letiska, že sa nájde cesta k dohode. Možno aj vďaka tomu, že niektorí zainteresovaní jednoducho nesklopili uši a vyvinuli aktivitu. Niekedy je potrebná aj medializácia a zapojenie síl viacerých, aby sa pohli veci k dobrému. Som presvedčená, že v tomto prípade musí pomôcť aj štát.

-Lucia Drábiková/Foto: archív-

REKLAMA