Úvod História Balneologickému múzem bola udelená Výročná cena revue Pamiatky a múzeá

Balneologickému múzem bola udelená Výročná cena revue Pamiatky a múzeá

REKLAMA

Balneologickému múzeu bola 8. septembra na Zvolenskom zámku udelená Výročná cena revue Pamiatky a múzeá za rok 2015. Udeľovanie ocenení sa konalo za účasti zástupcov Ministerstva kultúry Slovenskej republiky, vydavateľov revue, Mesta Zvolen, Združenia historických miest a obcí SR pri príležitosti slávnostného otvorenia Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2016 v Slovenskej republike One Fun Man 2 5. Piešťanské múzeum si odnieslo cenu v kategórii Akvizícia za získanie unikátneho zlatého prsteňa z mladšej doby rímskej objaveného v nálezisku v obci Krakovany-Stráže 한국 가요 다운로드. Prsteň z hrobu mladej ženy sa stratil ešte v 30. rokoch minulého storočia a vďaka iniciatíve Vladimíra Krupu i príspevku od sponzorov sa ho podarilo odkúpiť od dedičov „nálezcu“ Premiere Pro cs5.

a22cd7a365

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Knebl

Výročná cena revue Pamiatky a múzeá za rok 2015 je pravidelne udeľovaná za najvýznamnejšie aktivity týkajúce sa ochrany nášho kultúrneho dedičstva Download DeadRising 3. Ocenenie bolo udeľované už po dvadsiaty piaty krát a zo 113 nominácií si ho odniesli ôsmi laureáti v celkovo desiatich kategóriách Korean invoice form. Balneologickému múzeu cenu odovzdali generálny riaditeľ Slovenského národného múzea Viktor Jasaň, generálna riaditeľka Pamiatkového úradu Slovenskej republiky Katarína Kosová a šéfredaktor revue Pamiatky a múzeá Peter Maráky China Clas download.

0008-16

Zlatý prsteň, ktorého sa týka akvizícia je unikátny svojím zdobením a aj tým, že z mladšej doby rímskej pochádza len málo dochovaných šperkov Samurai Showdown 4. Prsteň má vo svojom strede almandín-pyrop zasadený do vyššej obruby, okolo ktorého sú do kríža sklá napodobňujúce drahokamy. Obrúčka je zase vyzdobená vruborezom a rytinou 영어 오디오북 다운로드. Viac o archeologickom výskume v obci Krakovany-Stráže i o cenných nálezoch sa dočítate v publikácii vydanej Balneologickým múzeom s názvom Vladimír Krupa – Marián Klčo: Bohaté hroby z doby rímskej z Krakovian-Stráží Snowbros.

-lt/Zdroj: Tlačová správa, Piešťanské informačné centrum/Foto: Tlačová správa, Eva Drobná-

REKLAMA