Connect with us

Názory a komentáre

Šľak ma ide trafiť II

Published

on

Reklama

…šľak ma ide trafiť, keď vidím ako ľuďom chýba ohľaduplnosť. Obyčajná ohľaduplnosť človeka voči človeku. Vidím ako ráno na Eve, na kondičnom plávaní, vchádzajú ľudia do bazénu a nepozrú sa vpravo, vľavo, či niekomu nelezú do dráhy, čo tam po kom, hlavne že si zaplávam ja. Mňa mama učila  najskôr sa pozrieť, či je tam miesto, aby som nikomu nezavadzala a ak nie, tak chvíľu počkať, než niekto dopláva a dráha sa uvoľní.

Paradoxne sa mi stáva, že toto „pravidlo“ nedodržiavajú hlavne naši starší spoluobčania, od ktorých by som ja osobne očakávala múdrosť veku. Tak isto na rôznych kultúrnych podujatiach napr. aj v hudobnom pavilóne v parku. Prídem skôr, veď si chcem obsadiť nejaké dobré miesto, aby som videla na môjho obľúbeného interpreta, presedím tam, mnoho hodín v „horku“, na slnku, vypočujem si aj interpretov, ktorí ma vôbec nezaujímajú, len aby som videla, dobre videla svoju hviezdu večera. Ale to sa tam už zbiehajú aj ostatní kultúrychtiví občania a postavia sa …ejhľa, rovno predo mňa.

Reklama

Slušne ich požiadam, či by sa nemohli postaviť kúsok ďalej, že cez nich nevidím a dostanem odpoveď: „Veď sa postav aj ty!“ Šľak ma ide trafiť ! Kde sa vytratilo z autobusov staré dobré: „Dobrý deň, máte tu prosím voľné miesto?“ Namiesto toho sa k vám zvalí a nepovie ani mú a bú.

A naša hať (kolokruh, teda vlastne polkolokruh) detto. Múdri ľudia verím, že v dobrom úmysle, nakreslili čiary, že by sa nám tam lepšie pohybovalo. Ja sa pýtam načo? Aj tak sú podľa mňa nepraktické a ich dodržiavanie až nebezpečné. Podľa mňa stačí obyčajná ohľaduplnosť. Ohľaduplnosť človeka voči človeku.

Reklama

Iveta Mucha Ondrášiková

 

Populárne články