Connect with us

Kultúra

Začína predpredaj vstupeniek na Grape

Published

on

Reklama

Grape festival zaknihuje v roku 2012 už svoje tretie pokračovanie a zaradí sa tak definitívne medzi tradičné hudobné festivaly na Slovensku. Termín ostáva rovnaký, čiže druhý augustový víkend (10.-11.8.) sa všetko opäť odohrá na piešťanskom letisku.

[singlepic id=22376 w=320 h=240 float=left]Čo a ako bude vyzerať, prípadne sa meniť? „ Nejaké zásadné zmeny asi nenastanú, určite si dáme záležať na skvalitnení komfortu pre návštevníkov, počet pódií pravdepodobne ponecháme, ale ich rozmiestnenie a aj samotný areál možno opäť trošku upravíme. Pripravili sme aj rôzne novinky, čo sa týka aktivít pre návštevníkov, musíme to ale všetko ešte domyslieť, aby to malo svoj význam. Máme aj zopár nápadov, ktoré budeme chcieť v budúcom roku zrealizovať a vytvoriť na festivale osobitú atmosféru, čo sa nám už trošku začalo na druhom ročníku dariť“, hovorí jeden z organizátorov Ján Trstenský.

Reklama

Návštevníci festivalu sú určite zvedaví hlavne na mená umelcov, ktorí v lete prídu na Slovensko. „Booking sme rozbehli už koncom augusta, sami sme zvedaví, čo sa nám v budúcom roku podarí priniesť. V Európe sme stále ešte nováčik a aj veľkosť festivalu s kapacitou 10 tisíc ľudí nemusí byť našou výhodou, fanúšikovia sa však určite budú môcť [singlepic id=22377 w=320 h=240 float=right]tešiť na 7-8 zaujímavých zahraničných mien, tak ako v tomto roku. Veríme, že potešíme,“ dodáva Janči.

Predpredaj vstupeniek sa začína dnes v piatok 25. novembra, prvých 250 kusov vstupeniek je za akciovú cenu 25€ a dajú sa zakúpiť cez vynovený festivalový web, ktorý už má nový dizajn pre rok 2012. Po dopredaní sa cena zvýši na 29€. Organizátori prezrádzajú aj prvé tri mená z česko-slovenských pódií, sú to Tata Bojs, patriaci medzi špičku alternatívnej scény, ďalej hip-hopoví Prago Union a medzi festivalovými fanúšikmi obľúbená skupina Para.

Reklama

Prípravy sú teda v plnom prúde, Grejp už skrátka dýcha letom :-).

Autor: TS – Grape festival

Populárne články