Úvod Kultúra Z kvarteta sexteto

Z kvarteta sexteto

Minulý piatok malo hrať v  Art Jazz Gallery Doda Šošoku vrámci pravidelných koncertov kvarteto pod vedením tenorsaxofonistu

Karla Růžičku ml., no napokon sa divákom predstavilo sexteto hudobníkov 셜록홈즈 소설 다운로드. Karel Růžika, ktorý už roky žije v USA, kde bol napríklad nominovaný na cenu Grammy, napokon hral s priateľmi Radovanom Tariškom – altsaxofón, Ondřejom Štveráčkom – tenorsaxofón, Ondrejom Krajňákom – klavír, Tomášom Barošom – kontrabas a Jozefom Dömem – bicie nástroje Download Canon mp3.

Karel Růžika sa narodil v Prahe v hudobníckej rodine, jeho matka bola členkou českej opery a otec je známy jazzový pianista, skladateľ a pedagóg noise meter app. V šestnástich rokoch sa zača venovať hraniu profesionálne a je lídrom kvarteta The Four, s ktorým absolvoval turné po Európe a vyhral viacero jazzových súťaží mmd 다운로드. V roku 1993 vyhral cenu „Talent roka“ ]a v roku 1998 cenu „Tenor a Altsaxofonista roka“. V roku 1996 účinkoval v kvintete Roya Hargrova, ktorý už o dva týždne zavíta do Piešťan na jazzový Festival Doda Šošoku, na ich európskom turné Watman download. Hral vo viacerých zoskupeniach v USA, čo bolo dôvodom na presťahovanie sa do New Yorku. Debutový album Karla Růžičku “You Know What I mean“ bol nominovaný na Českú  Grammy a vyhral cenu “Album roka“ Download the document viewer. V roku 1998 nahral jazzový album desačroia “Spring Rolls Quartet“.

REKLAMA
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba

Koncert, ktorý trval bezmála 3 hodiny a končil tesne predpolnocou bol plný jazzových štandardov ako Billy´s Bounce, Stella by starlight, What is this thing called love, Recorda me, či záverečná Passion Dance Download Acronis True Image 2018.

Autor: Tomáš Hudcovič   Foto: hug(o)photo agency

REKLAMA