Úvod Kultúra V ŽiWlli odštartuje v nedeľu výstava 2×2 PT.1

V ŽiWlli odštartuje v nedeľu výstava 2×2 PT.1

REKLAMA

Komunitné centrum ŽiWell otvorí v nedeľu 31. júla výstavu 2×2 PT.1, na ktorej budú prezentovať svoje semestrálne práce študentky pedagogiky výtvarného umenia 윈도우 10 bitlocker 다운로드. Vernisáž má začať o 17:00 a predstavené na nej budú práce študentiek pedagogiky výtvarného umenia Trnavskej univerzity v zložení – Kristína Bartošeková, Viktoria Mart, Veronika Sieklová a Andrea Snováková 아이폰 멜론 음악 다운로드. Ich maľby vznikli v ateliéri Plošných médií pod vedením doc. Mgr. Art. Márie Balážovej v roku 2016. Dievčatá koncom mesiaca september vystriedajú ich kolegyne, ktoré predstavia svoje práce v pokračovaní výstavy 2×2 – pt 콜 오브 듀티 4 다운로드. 2. 

13776037_752671274835999_3212798253861096597_n

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Pri práci s postmodernou v duchu štúdia maľby sa pod rukami šikovných študentiek zrodil naozaj kreatívny posun tohto média rôznymi smermi 지오디 다운로드. Dimenzie rozšírenia vypomáhaním si digitálnymi médiami a následným prenosom motívu na plátno môžeme vidieť v sérii štyroch obrazov od Kristíny Bartošekovej, ktoré na seba navzájom formálne nadväzujú oz report. Spojenie detailu maľby apropriovaného diela Raumstrunk Nr. 1 od Zdeňka Sýkory a posunutých elektronických QR kódov v diele Kód od Andrey Snovákovej vyúsťuje do nového vizuálneho celku body has returned. Viktoria Mart zase analyticky skúma pomocou maľby a jej výrazových prostriedkov základné temperamenty človeka prostredníctvom tvarov a farieb prislúchajúcim k psychike daných ľudských pováh Eclipse sts.

Veronika Sieklová prácou s akrylovou fixou vytvára na plátne neusporiadané prechody skúmaním plynutia času v duchu lyrickej abstrakcie, čím dáva najavo, že veci v živote sa nedejú usporiadane a nie všetko má svoj poriadok Ied the singer. Lyrická abstrakcia postráda symetriu a geometriu, zatiaľ čo geometrická abstrakcia dominujúca v obrazoch ostatných dievčat sa vyznačuje poriadkom geometrických tvarov, ich kombinatorických vzťahov, presnosťou, precíznosťou, hrou a jasnou koncepciou King of Fine Gems.

Bohaté spektrum výrazových prostriedkov maľby a umeleckých prístupov študentiek tak vyústilo do tvorivých a inovátorsky poňatých sérii obrazov, v ktorých sa každá z autoriek venuje výskumu maľby ako výtvarného média, a to každá svojím osobitým spôsobom Download the coward pedal 2.

Cieľom výstavy 2×2 je ukážka a prezentácia diel mladých talentovaných študentiek Trnavskej univerzity v odbore pedagogika výtvarného umenia, ktoré vyrastajú pod dohľadom kvalitne obsadených pedagógov, cenených umelcov na súčasnej slovenskej a českej umeleckej scéne. Výstava tiež približuje chápanie súčasnej maľby ako plošného média, ktorá môže svojim konceptom rozhýbať myseľ človeka do hlbších sfér kreatívnym spôsobom, pričom samotné “umenie“ spočíva v prenesení tohto konceptu na dvojrozmerné plátno konkrétnym výtvarným prejavom.

-lt/Zdroj a grafika: Tlačová správa Linda Blahová-

REKLAMA